Švedi se veselijo druge zmage na SP-ju. Foto: Reuters
Rusi, aktualni olimpijski prvaki, so avstrijsko mrežo zatresli sedemkrat. Foto: Reuters
Najzanimivejša je bila tekma med Norveško in Nemčijo (5:4). Foto: Reuters
Švedski hokejisti dobili derbi proti Čehom

Bolj kot uvodni dve tekmi dneva, ko so Rusi, aktualni olimpijski prvaki avstrijsko mrežo zatresli sedemkrat, Kanadčani pa so gostiteljem letošnjega olimpijskega turnirja dali kar deset zadetkov, je bil zanimiv dvoboj med Švedsko in Češko. Šlo je za obračun ekip, ki sta se v preteklosti že veselili naslova svetovnih prvakov, Švedska desetkrat, Čehi pa so še uspešnejši, osvojili so 12 naslovov.

Švedi reševali zmago
Švedi so vodili z 2:0 po prvi tretjini, na koncu pa so reševali zmago. Čehi so se vrnili podobno kot na tekmi proti Slovakom v soboto, a tokrat jim ni uspelo izsiliti še enega podaljška kljub poskusom brez vratarja ob koncu.

Svetovni prvaki Švedi so srečanje v Royal Areni začeli podjetnejše, po pritisku so zadeli v 5. minuti. V hitri akciji je Mattias Janmark podal Rickardu Rakellu na levo stran, ta pa je brez težav ugnal vratarja Češke (1:0). Dvojica je "zakrivila" tudi drugi zadetek Švedov v osmi minuti. Švedi so imeli igralca več, v gneči pred vrati pa je Janmarku uspelo plošček med nogama vratarja spraviti v mrežo.

Češki gol so Švedi oblegali tudi na začetku druge tretjine, a Čehi so se ubranili in svojo mrežo so ohranili nedotaknjeno. V nadaljevanju igre je Čehom uspelo vzpostaviti ravnotežje, v 34. minuti pa jim je z igralcem več uspelo znižati zaostanek (2:1), ko je od daleč silovito in natančno meril Filip Hronek.

Švedi so po zatišju zadeli v pravem trenutku, Mika Zibanejad je povzdignil plošček in vratar je bil nemočen. Tomas Hyka je s strelom od daleč presenetil vratarja Švedske (3:2), kljub pritiskom ob koncu pa jim ni uspelo izenačiti.

Odločali kazenski streli
Najbolj razburljivo je bilo na tekmi med Nemčijo in Norveško, ki se je končala po kazenskih strelih, pri katerih so bili boljši Norvežani, Nemčija, srebrna z OI, pa je doživela drugi poraz po kazenskih strelih v treh dneh, izgubila je tudi z Dansko.

V večerni tekmi je Švica premagala Slovaško z 2:0, tako da ostaja med peterico še neporaženih ekip po prvih dveh krogih. V drugi večerni tekmi pa je Latvija doživela nepričakovano visok poraz, z 8:1 jih je odpravila Finska.