Obe moštvi v finalu vzhoda zaznamuje trda hitra igra s poudarkom na moči, kar se kaže tudi na ledeni ploskvi. Foto: EPA

Carolina je povedla prek Coryja Stillmana v 15. minuti. Pol minute pred koncem tretjine je izenačil Chris Drury, kapetan domačih Danie Briere pa je zadel dvakrat na začetku drugega dela. Aleš Kotalik je v 33. dosegel gol za 4:1. Hurikani so bili prisiljeni v menjavo vratarja Cama Warda. Novinca je zamenjal Martin Gerber, v 39. minuti je z drugim golom znižal Stillman.

V zadnji tretjini so gostje vse stavili na napad, vendar jim več kot znižanje na 4:3 prek Erica Staala ni uspelo. Razmerje v strelih v tretjem delu je bilo kar 11:4 za Carolino, na čelotnem srečanju pa 33:27.

"Tokrat smo igrali precej bolje kot na drugi tekmi," je dejal junak srečanja Briere, ki je še dodal:"Včasih je težko vzdrževati visok ritem , ko vodiš za dva ali tri zadetke." Cam Ward je bil po zamenjavi v vratih poparjen: "Očitno, da je neugodno, če si zamenjan." Švicar Gerber pa mu je odgovoril: "Zmagujemo kot moštvo in izgubljamo kot moštvo." Četrta tekma bo odigrana v petek, spet v Buffalu.

KONČNICA, VZHOD, konferenčni finale:

BUFFALO (4) - CAROLINA (2) 2:1
4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Drury 20., Briere 22., 29., Kotalik 33.; Stillman 15., 39., Staal 56.
Obrambe: Miller 24; Ward 22, Gerber 7.

VZHOD, konferenčni finale:

Četrtek:

EDMONTON (8) - ANAHEIM (6) 3:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.