Jeseničani pozdravljajo več kot 4.000 svojih navijačev. Samevala je le novozgrajena vzhodna tribuna, ki še nima uporabnega dovoljenja. Foto: Iztok Novak
Robert Sabolič
Žiga Jeglič, Robert Sabolič in Rok Tičar proslavljajo Saboličev zadetek za 3:2. Foto: Iztok Novak
Andrej Hebar
Andrej Hebar je izkoristil padec koncentracije v domači ekipi, ki je slavila vodstvo. Foto: Iztok Novak
John Hughes
John Hughes je dobil dvoboj iz oči v oči z Jaakom Suomalainenom. Foto: Iztok Novak
Robert Sabolič je dosegel 9. in 10. gol v letošnji sezoni, s čimer se je na lestvici strelcev Lige Ebel prebil na 4. mesto. Foto: Iztok Novak
Izjavi Robarja in Hočevarja po derbiju Jesenice - Olimpija

22-letni center udarnega jeseniškega napada je v 55. minuti s svojim drugim golom postavil izid tekme, v kateri so bili Jeseničani boljši nasprotnik, o čemer priča tudi razmerje strelov (34:27). Olimpija je v 26. minuti izenačila na 2:2, nato pa so železarji odgovorili z 2 goloma v 36 sekundah. Posebej lep je bil gol 18-letnega Anžeta Kuralta, ki je zadel po sijajnem samostojnem prodoru. Gostje niso več ujeli domačih, ki so se tako veselili 204. zmage na 432. derbiju. Olimpija ostaja pri 200.

Veselje železarjev trajalo le 12 sekund
Olimpija je že po 10 sekundah prišla do prednosti igralca več, saj je bil izključen Wade Skolney, a zmaji številčne premoči niso izkoristili. Enako neuspešni so bili 10 minut kasneje tudi Jeseničani. Najrazburljivejši trenutki 1. tretjine so se zgodili v 19. minuti. Najprej je Žiga Jeglič z bekhendom kaznoval nespretno izbijanje Domna Vedlina za 1:0. A veselje domačih je bilo kratkotrajno, saj je že 12 sekund kasneje izenačil Andrej Hebar, ki je po podaji Mateja Hočevarja izza gola z bližine matiral Jaakka Suomalainena.

Jeseničani prejeli zadetek ob igralcu več ....
Železarji so do novega vodstva prišli v 24. minuti. Po prodoru Andreja Židana pred ljubljanska vrata je ustrelil Tomo Hafner, čigar strel je Aleš Sila odbil, a le do Bretta Lysaka, ki je plošček s skrajnimi močmi pospravil v mrežo. Malo kasneje so imeli Jeseničani igralca več, vendar dobili gol. Po napaki v ljubljanski tretjini je plošček prišel do Johna Hughesa, ki je sam pridrsal pred Suomalainena in ga matiral.

... a nato odgovorili z dvema v 36 sekundah
Hladen tuš je trajal manj kot minuto, saj je "atomski" napad Jeglič-Tičar-Sabolič poskrbel za še tretje vodstvo. Kari Haakana je napravil podobno napako kot pri uvodnem golu Vedlin. Plošček je tako prišel do Jegliča, čigar strel je Sila odbil, a je bil na drugi vratnici na pravem mestu Sabolič. 36 sekund kasneje je za potezo dneva poskrbel 18-letni Anže Kuralt, ki je zadel po sijajnem samostojnem prodoru, v katerem je preigral Nejca Berliska in Silo. Zares fantastičen gol.

Olimpija je priključek ujela v 37. minuti, ko je imela na ledu igralca več. Matt Higgins je na desni strani ušel domačim, prejel podajo Tomija Mustonena in s strelom v desni zgornji kot matiral Suomalainena.

Sabolič razblinil upe zmajev
V 49. minuti je moral Hebar zaradi spotikanja na klop, kar je kaznoval Mitja Robar, ki je s projektilom z modre črte zadel pod prečko. A Zmaji se niso predali. Tri minute kasneje je namreč Matt Higgins sijajno preigral Skolneya in podal na drugo vratnico, kjer je bil Hughes še drugič na tekmi uspešen. Napete trenutke je v 55. minuti prekinil Sabolič. Jeseničan je v srednji tretjini pobral plošček, iz igre vrgel Kevina Kanteeja, nato pa z diagonalnim strelom za desno vratnico ugnal Silo. Zmaji se niso več pobrali in 6. poraz v sezoni je bil neizbežen.