Hokejisti Detroita so na vrata 27-letnega Jonasa Hillerja na zadnjih dveh tekmah sprožili kar 108 strelov. Obakrat je slavil Anaheim. Foto: EPA

Racmane je v vodstvo v prvi tretjini popeljal Teemu Selanne, na 2:0 pa je v drugi povišal Scott Niedermayer. V 35. minuti je goste v igro vrnil Henrik Zetterberg.

Rdeča krila so v zadnji tretjini oblegala vrata Anaheima in se minuto pred koncem že veselila izenačenja, vendar je sodnik zadetek razveljavil. Marian Hossa se je vrgel na plošček, ki se je odbil od Hillerja in ga spravil v mrežo, a je glavni sodnik medtem že piskal, ker ploščka ni več videl. Razmerje v strelih v zadnji tretjini je bilo 18:3 v korist Red Wingsov, skupaj 46:23.

"Videl sem plošček ležati na golovi črti. Vrgel sem se in bil prepričan, da sem dosegel zadetek, vendar je sodnik piskal ravno, ko sem se ga dotaknil," je sporni dogodek opisal Hossa.

Na drugi tekmi večera je Vancouver na gostovanju s 3:1 ugnal Chicago in si povrnil prednost domačega ledu. Canucksi so si neulovljivo prednost priigrali že po 29 minutah, ko so povedli s 3:0.