Igralci Calgaryja so nejevoljni s klopi spremljali srečanje.

Gostitelji so zmagali z enakim izidom, kot so izgubili na prvi tekmi. Igralci Tampe so se že v prvi tretjini hoteli znebiti očitka, da so premalo agresivni, in na vso moč pritisnili na vrata Calgaryja. Fedotenko je že v sedmi minuti prekinil niz Flamesov, ki v prvi tretjini devet tekem zapored niso prejeli zadetka.

Odleglo je tudi vraževernim navijačem Tampe. Flamesi so namreč na 11 tekmah končnice slavili, ko so prvi zadeli na srečanju. Pri izidu 1:0 za Tampo so imeli gostje štirikrat igralca več, a brez uspeha.

Čeprav so bili igralci s Floride boljši, so dokončno zlomili nasprotnika v zadnji tretjini. Po en gol so dosegli Richards, Boyle in St. Louis, za Calgary pa je častni gol prispeval Nieminen. Calgary (9 zmag v končnici) bi v primeru zmage izenačil rekord Lige NHL.

"Vedeli smo, da na zadnji tekmi nismo pokazali vsega. V teh dneh nismo lahko spali, saj smo bili z mislimi le na tekmi," je po tekmi povedal igralec Tampe in strelec tretjega gola Dan Boyle.

TAMPA BAY - CALGARY 4:1 (0:1, 0:2, 1:1)
Fedotenko 7., Richards 42., Boyle 44., St. Louis 45.; Nieminen 52.
Obrambe: Habibulin 18; Kiprusoff 27.