Rangersi so v obračunu z Washingtonom nadomestili zaostanek 1:3 v zmagah. Se lahko vrnejo tudi tokrat? Foto: Reuters

Bishop, ki je na prejšnjih dveh tekmah prejel deset golov, je tokat zaustavil vseh 26 strelov na svoja vrata. Rangersi so na začetku kontrolirali tekmo, toda tokrat v prve pol ure niso unovčili štirih prednosti z igralcem več.

V 34. minuti jih je s tretjim golom v končnici kaznoval Filppula po podaji Stamkosa. Manj kot štiri minute pozneje je drugo številčno premoč na tekmi izkoristil Stamkos, ki je na zadnjih desetih tekmah zabil sedem golov.

"Po današnji zmagi sem veliko bolj samozavesten, bolj kot na minulih dvobojih v končnici. To je bil pomemben preizkus za našo ekipo, ki ima zmagovito miselnost. Pred nami je velika priložnost in upam, da jo bomo izkoristili," je povedal Stamkos.

Z discipliniranim branjenjem v zadnji tretjini so Lightningi prišli na korak od svojega drugega velikega finala v Ligi NHL. Leta 2004 so osvojili Stanleyjev pokal.