Gostitelji v celotni seriji niso slavili še niti enkrat. Calgary je domov prišel z vodstvom 2:0, vendar ga je zapravil. Odločilna je bila druga tretjina, ki so jo Morski psi dobili s 4:1. Blestel je vratar San Joseja Nabokov, ki je ubranil 27 strelov, medtem ko je imel Kiprusoff črn večer in je ubranil le 12 od 16 strelov, v zadnji tretjini ga je zamenjal Turek, ki je ustavil vse tri strele.

CALGARY (6) - SAN JOSE (2) 2:4

Iginla 28., Simon 60.; Rathje 23., Cheechoo 29., Damphousse 31., Marleau 39.
Obrambe: Kiprusoff 12, Turek 3; Nabokov 27

Branilec Rathje je zadel prvič v končnici po aprilu 2002. San Jose je že desetič v petnajstih tekmah v playoffu zadel prvič, od tega je zmagal kar devetkrat. Tekmo v Pengworth Saddledomu si je ogledalo 19.289 gledalcev. Serija se pospešeno nadaljuje, po današnji peti tekmi bo že v sredo šesta tekma v Calgaryju.