Scott Freeman je v 37. minuti dosegel edini zadetek za Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Pierre Page
Trener Salzburga Pierre Page je iz Tivolija odnesel obe točki. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki s tekme med Olimpijo in Salzburgom

Ljubljančani so letos doma v Ligi Ebel izgubili že sedmo tekmo. Salzburžani so sicer po 18 krogih prav tako v spodnjem delu lestvice, saj imajo le tri točke več kot Olimpija, ki je predpredzadnja.
V 14. minuti je prvi zadel Markus Pöck, v 19. pa z igralcem več Alexandre Grenier. Tudi Tyler Maxwell je v 25. minuti zadel ob "power playu" samo 16 sekund po izključitvi Damjana Dervariča. Ljubljančani so prednost gostov znižali v 37. minuti, plošček je v mrežo poslal Scott Freeman. Zmago "rdečih bikov" je v 57. minuti potrdil Dominique Heinrich.

Ciničen aplavz za sodnike
Začetek je bil za gostitelje sicer odličen. V uvodnih minutah so bili gospodarji na ledu, a kaj, ko rojaka v vratih tekmecev Luke Gračnarja niso znali premagati. Ne ob izenačenih močeh ne ob prvi številčni prednosti, ko so imeli dve lepi priložnosti. Gostje so šele v 6. minuti prišli do prvega strela na tekmi, potem pa počasi le vzpostavili ravnotežje in nekajkrat je imel veliko dela tudi domači vratar Jerry Kuhn.
Klonil je v 14. minuti, ko je tik po izteku kazni za domače po podaji izza vrat zadel Pöck. V 17. minuti so imeli domači spet igralca manj, a je v protinapad ušel Matej Hočevar. Tekmeci so ga ustavili s prekrškom, toda sodnik je namesto kazenskega strela, kot je zahteval ljubljanski tabor, dosodil le dve minuti kazni. Na drugi strani so nato dosodili dve kazni zapored domačim, po drugi pa so Avstrijci vodstvo podvojili in najbolj nezadovoljni gledalci so takrat sodnikom namenili ciničen aplavz.

Strel d'Alvisa ustavila prečka
V nadaljevanju je bilo podobno. Gostitelji so imeli na začetku druge tretjine premoč, ki je niso izkoristili, gostje pa so, spet po hitro dosojeni kazni za domače, hitro izkoristili "power play" in v 25. minuti vodili že s 3:0. Ljubljanska igra z igralcem ni bila več tako učinkovita, saj v dveh minutah niso sestavili nobene nevarne akcije. Vseeno pa se zmaji še niso predali, ko so imeli na ledu igralca več tekmeci, so se z borbeno igro ubranili, v 37. minuti pa je domače navijače razveselil Freeman. Po hitrem prodoru je tudi natančno streljal in Gračnar je prvič klonil, gol pa je dal krila domačim. Ti so do konca tretjine nenehno napadali, najlepšo priložnost pa je imel minuto pred koncem Žiga Pance, ko je pred vrati Gračnarja ukradel plošček nasprotni obrambi, vendar je bil slovenski vratar zbran in ni klonil.

Neizenačen sodniški kriterij je tudi v zadnjem delu spravljal ob živce navijače Olimpije, Ljubljančani pa so imeli sredi tretjine ob igralcu manj veliko dela, da so ohranili le dva gola zaostanka, z nekaj odličnimi posredovanji se je takrat izkazal Kuhn. A izid 1:3 je zmajem še dovoljeval misel na preobrat, toda v zaključkih akcij so bili premalo zbrani. Pa tudi gostje so občasno zapretili z nevarnimi streli, domače pa je spremljala še smola, saj je poskus Chrisa d'Alvisa v 54. minuti ustavila prečka. Na drugi strani je Heinrich natančno meril in odločil zmagovalca.