Tyler Johnson je s 4 goli in podajo najnevarnejšega Strela v končnici, predvsem pa je razbil urok Joe Louis Arene, kjer Tampa Bay dosegla prvi gol po 9 tretjinah igranja hokeja v tej legendarni dvorani v Detroitu. Foto: Reuters
Mike Fisher in Filip Forsberg (Nashville Predators)
Ponoči so v NHL-u objavili seznam nominirancev za lovoriko Calder. Za naziv najboljšega novinca sezone se potegujejo Johnny Gaudreau (Calgary), Aaron Ekblad (Florida) in Mark Stone (Ottawa). Med trojico tako ni bilo mesta za Filipa Forsberga (Nashville), ki je vso sezono vodil v anketah. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin in Jevgenij Kuznjecov (Washington Capitals)
Tokrat je Kuznjecov prevzel primat prvega Rusa v Washingtonu, s čimer so se močno povečale možnosti, da se moštvo s kapetanom Ovečkinom prebije v 2. krog končnice. Foto: Reuters
Ryan Miller (Vancouver Canucks)
Ryan Miller je bil na prvih štirih tekmah le rezervist, ob zadnjem porazu je zamenjal Eddieja Lacka in ubranil vseh 15 strelov, na 5. tekmi pa je iz 21 strelov prejel en gol. Foto: Reuters

Če prvi zvezdnik Tampa Bayja Steven Stamkos nikakor ne more zabiti gola Detroitu, ima Strela tukaj drugo ofenzivno orožje. 24-letni Američan je najprej v 55. minuti sam znižal na 1:2, 77 sekund zatem pa pred golom našel Ondreja Palata za izenačenj in izsilil podaljšek, ki pa je trajal le 145 sekund.

Prvi branilec gostov Victor Hedman je ukradel plošček in krenil v protinapad ter imenitno na drugi vratnici našel Johnsona, ki je iz ostrega kota zadel v napol prazna vrata za 3:2 in izenačenje dvoboja na 2:2 v zmagah.

Izenačen boj za Yzermanov pokal
Detroit je z goloma dveh Švedov Gustava Nyquista in Joakima Anderssona v 2. tretjini povedel z 2:0 in deloval, kot da popolnoma nadzoruje tekmo, ko je sledil zlom Rdečih kril, ki ga je v osmih minutah zakrivil Johnson. Serija klubov, ki jih povezuje Steve Yzerman (prej prvi zvezdnik Detroita, zdaj generalni menedžer Tampa Bayja), se seli na Florido za 5. tekmo.

V Washingtonu slavili Rusa, a ne kapetana
Peto tekmo sta medtem že odigrala Washington in NY Islanders (5:1). Strelsko breme je pri Capitalsih tokrat prevzel Jevgenij Kuznjecov, ki je z dvema goloma in podajo odločil tekmo: najprej je v 10. minuti izenačil na 1:1, v 47. pa s 4:1 razblinil vse upe Otočanov. Na prvih štirih tekmah sta prva igralca Prestolnikov Nicklas Backstrom in Aleksander Ovečkin prispevala 5 od skupno 8 golov.

Mladi Forsberg hitro odgovoril na "košarico"
Nashville se je izognil izpadu na domačem ledu, saj je s 5:2 premagal Chicago in znižal izid na 2:3. Blackhawksi so sicer povedli prek Brada Richardsa, a nato se je razigral novinec Filip Forsberg, ki je večer sklenil s tremi goli, svoje je z golom in podajo dodal še prvi golgeter Plenilcev James Neal. 20-letni Šved je tako na najboljši način odgovoril na "košarico" novinarjev, ki ga niso nominirali med trojico finalistov za izbor najboljšega novinca sezone (glej pod Forsbergovo sliko).

Canucksi preživeli, zdaj lovijo Flamse
Enak dosežek kot Predsom je uspel tudi Canucksom. Vancouver je prvič v vratih zaigral s prekaljenim Ryanom Millerjem in pošteno nadigral Calgary, pri katerem pa je z 41 obrambami blestel švicarski čuvaj mreže Jonas Hiller. A tokrat letos skoraj običajnega strelskega izbruha Flamsov v zadnji tretjini ni bilo in tako je akcija dvojčkov Sedin prinesla zmagovitih 2:1. V 42. minuti je Henrik dobil sodniški met, branilec Dan Hamhuis podal pred vrata, kjer je Daniel v drugem poskusu le matiral Hillerja.