Lanskoletni najboljši igralec rednega dela Henrik Sedin je takole izigral legendarnega Martina Brodeurja in v 54. minuti postavil končni izid 3:0. Foto: Reuters
Ryan Kesler (Vancouver Canucks)
Drugi center Canucksov Ryan Kesler se je po nekoliko počasnejšem začetku ogrel na delovno temperaturo - zadel je že na tretji tekmi zapored. Foto: Reuters
Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist je s 33 obrambami omogočil soigralcem, da so na edinem letošnjem srečanju s Chicagom odnesli dve točki. Foto: Reuters

New Jersey, prvak iz let 1995, 2000 in 2003, je povsem neprepoznaven in po 13 odigranih tekmah s 7 točkami povsem na dnu. Deveti poraz so igralci doživeli v Vancouvru, kjer je Roberto Luongo kljub težavam z nogo ubranil vseh 30 strelov za svoj prvi "shut-out" sezone. Canucksi so v vsaki tretjini dosegli po en gol, prvi je zadel Raffi Torres, nato je bil uspešen Ryan Kesler, za konec pa je Henrik Sedin iz kazenskega strela ukanil Martina Brodeurja (17 obramb), ki na olimpijsko mesto zagotovo nima najlepših spominov.

Poškodbe in neprispevek okrepitev
Devilsi se borijo z valom poškodb, na seznamu ranjencev je trenutno kar osem hokejistov, zadnji med njimi je prvi napadalec Zach Parise. Američan, ki si je med olimpijskimi igrami v Vancouvru dokončno priigral zvezdniški status, je poškodbo kolena staknil ob porazu v Los Angelesu.

Največje razočaranje pri Vragih so poletne okrepitve - Ilja Kovaljčuk je na zadnjih sedmih tekmah dosegel en gol, povratnik Jason Arnott pa je bil tokrat zaradi slabe igre kljub razredčeni postavi le na tribuni. Vsekakor čakajo Louja Lamoriella, alfo in omego Devilsov, burni dnevi.

Zmagovit odgovor Rangersov na izenačenje
V klasičnem obračunu klubov iz obdobja "originalne šesterice" so NY Rangersi v domačem Madison Square Gardnu s 3:2 odpravili prvake iz Chicaga. Brandon Dubinsky (7+4) je ob odsotnosti poškodovanega ostrostrelca Mariana Gaborika prevzel strelsko breme in zadel dvakrat, zmagoviti gol pa je prispeval Erik Christensen samo 28 sekund zatem, ko je Patrick Kane izenačil na 2:2.