Telemach Olimpija je v prvi tretjini pokazala izjemno borbeno in učinkovito igro. Že v 10. minuti je bilo 4:0. Foto: Aleš Fevžer
Judd Blackwater
Judd Blackwater je prikazal daleč najboljšo igro v letošnji sezoni. Pogovor z Ivom Janom na štiri oči mu je zelo pomagal. Foto: Aleš Fevžer

Po odhodu Bojana Zajca je Jan prinesel svežo energijo, ki jo je tisoč gledalcev v Tivoliju še kako čutilo prvih deset minut tekme, ko je Olimpija povedla kar s 4:0.
Že po 69 sekundah je po protinapadu in podaji Scotta Howesa zadel velik dolžnik letošnje sezone Judd Blackwater. V 7. minuti je Ken Ograjenšek podal Mateju Hočevarju, ki je preigral Adama Munra in dosegel prvi gol sezone. Dobro minuto pozneje je Olimpija unovčila dve izključitvi gostujočih igralcev, na levi strani je zadel Ograjenšek. Obdobje premoči učinkovite igre je z natančnim strelom pod prečko v 10. minuti kronal Žiga Pešut.

Kuhn podajalec pri zadetku Ulmerja
Innsbruck je bil pravzaprav že na kolenih. Izjemna prva tretjina, v kateri so zmaji tekmece nadstreljali z 19:5, je imela le eno napako: poškodbo kolena je obnovil Howes. Jan je zato v nadaljevanju v prvi napad postavil Andreja Hebarja. Ritem Olimpijine igre ni bil več tako visok in gostje so sredi druge tretjine dosegli častni zadetek prek Benedikta Schennacha.
Ko je v 49. minuti Lukas Jurik Jerryju Kuhnu ukradel plošček, obšel gol in zatresel mrežo, bi lahko Innsbruck dobil zalet, a je sodnik gol razveljavil. Dvome o zmagovalcu je v 48. minuti razblinil Jeff Ulmer z lepim strelom z desne strani. Med podajalci je bil vratar Kuhn.

51 strelov Olimpije
Po 19 dneh torej končno spet uspeh slovenskih prvakov. Za konec ničel je bil Innsbruck kot naročen, med drugim tudi zato, ker ni bil svež, saj je v petek igral proti Celovcu. Kar 51 strelov so sprožili proti vratom nasprotnika, kar je največ letos. Premik v igri je očiten, za premik z dna lestvice pa bo potrebnih še nekaj takšnih zmag. Že v nedeljo čaka Olimpijo težka tekma proti Beljaku. Spomin na hud poraz z 8:0 je še zelo živ.
Jan: V Beljaku so nas osramotili
"V prvi tretjini smo igrali fantastično vseh 20 minut. Fantje so se držali dogovora v garedrobi. Pametno smo igrali v srednji tretjini, unovčili smo tudi "power play". V drugi tretjini smo popustili, Innsbruck je z zadetkom dobil nekaj upanja, a smo se nato v zadnji tretjini zbrali. Na treningu smo veliko trenirali igro z igralcem več, plošček gre še vedno prepočasi. V Beljaku smo dobili malo šolo hokeja, osramotili so nas z 8:0. Pričakujem zelo težko tekmo, ustaviti bo treba udarni napad s Hughesom in Ryanom," je povedal Jan.