San Jose je serijo proti Detroitu začel z zmago 4:3. Foto: Reuters

Joe Pavelski je dosegel dva gola in imel še eno podajo: "Navdihuje vso ekipo in dosega pomembne zadetke. Tudi nocoj je bilo tako. To je bistvo končnice, da igraš na višji ravni in da na vsaki tekmi pustiš pečat," je ameriški center pohvalil trener San Joseja Todd McLellan.

Pawelski je sredi prve tretjine izkoristil "power play" in dosegel uvodni zadetek. Manj kot minuto pozneje je vodstvo povišal Dany Heatley, kar je bil njegov prvi zadetek v končnici. Juriš San Joseja je po podaji Pawelskega dokončal Devin Setoguchi.

Statistično je bil Detroit takrat že "mrtev", saj še nikoli do zdaj na tekmah končnice ni zmagal po zaostanku 3:0, čeprav je poskušal kar 95-krat.

Z golom Dannyja Clearyja v prvi in Johana Franzna v drugi tretjini je Detroit sicer zapretil, toda Pavelski je San Joseju spet priboril varno prednost. Ne za dolgo, saj je Brian Rafalski v 43. minuti znižal na 4:3, vendar pa izenačujočega gola gostom le ni uspelo doseči.