Hokejisti Chicaga so zaprepadeni opazovali šov Canucksov. Foto: Reuters

Roberto Luongo je s 36 obrambami uspešno branil gostujoča vrata vse do zadnje tretjine, ko je bilo že 0:5. Tolažilni gol za gostitelje, ki se bodo morali pobrati do ponedeljka, je dosegel Patrick Kane.

Savard, ki je v začetku marca zapustil ledeno ploskev na nosilih, se je vrnil v dres Bruinsov po skorajda osemtedenski odsotnosti zaradi pretresa možganov in v 14. minuti podaljška gostiteljem zagotovil vodstvo z 1:0 v zmagah v polfinalu Vzhoda.

"To je neverjetno. Nisem si mislil, da bo takšna tekma prišla tako hitro. Vesel sem, da sem znova s svojimi kolegi," je dejal Savard, ki je zmagoviti zadetek noro proslavljal. Philadelphia se je prek Dannyja Briera vrnila tri minute pred koncem rednega dela po zaostanku za dva zadetka. Sijajni Brian Boucher je pred golom Savarda v podaljšku zbral kar 14 obramb, skupno pa 41.

Vzhod, 2. krog, nedelja:
PITTSBURGH (4) - MONTREAL (8) 1:0

BOSTON (6) - PHILADELPHIA/7 1:0
5:4 (2:0, 1:2, 1:2) - v podaljšku
Begin 3., Bergeron 13., Šatan 32., Krejči 48., Savard 74.; Parent 28., Pronger 36., Richards 53., Briere 57.
Obrambe: Rask 32; Boucher 41.

Zahod, 2. krog, nedelja:
SAN JOSE (1) - DETROIT (5) 1:0

CHICAGO (2) - VANCOUVER (3) 0:1
1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Kane 42.; Ehrhoff 14., Raymond 20., H. Sedin 21., Wellwood 31., Grabner 36.
Obrambe: Niemi 20, Huet 3; Luongo 36.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.