Daniel in Henrik Sedin dokazujeta, da so se Canucksi iz porazov proti Blackhawskom naučili, da morajo za vsako ceno dobiti 2. tekmo serije. Foto: Reuters
Troy Brouwer, Jonathan Toews in Marian Hossa (Chicago Blackhawks)
Razočarani prvaki, ki morajo zdaj nadoknaditi kar zaostanek dveh tekem. V nasprotju z rednim delom sezone so podporni igralci navdušili, a so bili zvezdniki neučinkoviti. Foto: Reuters
Ryan Getzlaf, Corey Perry in Teemu Selanne (Anaheim Ducks)
Na 1. tekmi so Plenilci povsem onemogočili zvezdnike Racmanov, ki pa so zato zadevali na 2. tekmi. Serija se zdaj seli v Nashville. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin in Marc Staal
Aleksander Ovečkin je prispeval podajo za drugi gol Washingtona. Ruski superzvezdnik se lahko pohvali, da je v karieri na 30 tekmah v končnici zbral že 42 točk (21+21). Foto: Reuters
Ryan Malone in Dwyane Roloson (Tampa Bay)
Že kar 41-letni vratar Tampe Dwyane Roloson je Pittsburghu ubranil kar 35 od 36 strelov. Foto: Reuters

Najboljše moštvo rednega dela sezone Lige NHL je zmagalo po zaslugi najučinkovitejšega igralca elitne hokejske lige na svetu. Daniel Sedin je tekmo odločil z drugim zadetkom večera sredi zadnje tretjine, goloma pa je dodal še podajo.

Udarili na začetku in ob koncu 2. tretjine
V derbiju Zahodne konference je po podaji Daniela že v 8. minuti zadel hitri Danec Jannik Hansen. Dobitnik lovorike Art Ross je udaril po 30 sekundah 2. tretjine, ko je kronal številčno premoč, gol tik pred koncem druge tretjine je dodal Alexander Edler, izkušeni vratar Roberto Luongo pa je za zmago zbral 22 obramb.

Se lahko branilci naslova vrnejo v serijo?
Pri Blackhawksih je novinec Ben Smith zbral dva zadetka, med strelce se je vpisal še Viktor Stalberg, vratar Corey Crawford pa je uspešno posredoval 23-krat. Zatajili so zvezdniki, Sharp, Hossa in Kane so skupaj sprožili devet strelov, kapetan Jonathan Toews pa je celo ostal brez njega. "Brez razočaranja, brez izgovorov. Moramo najti pot do uspeha," so bile pred selitvijo serije v Chicago besede Toewsa, ki je junija lani dvignil Stanleyjev pokal.

Zvezdniški napad tokrat strl granitno obrambo
V prvem krogu končnice Zahoda je bila na sporedu še tekma med Anaheimom in Nashvillom, ki so jo s 5:3 dobili Racmani in skupni izid v zmagah izenačili na 1:1. Vseh pet golov je bilo delo zvezdnikov: Corey Perry je dal dva, po enega njegova soigralca v napadu Ryan Getzlaf in Bobby Ryan, enega pa je dodal zimzeleni Teemu Selanne.

Strele streljale po Pittsburghu
Podobno izenačena je v Vzhodni konferenci serija med moštvoma Pittsburghom in Tampa Bayem. Strele so tokrat slavile zmago kar s 5:1 in prav tako skupno razmerje moči poravnale na 1:1. Blestela sta branilec Eric Brewer (gol in dve podaji) ter Simon Gagne (tri podaje), pomemben delež pa je prispeval še Martin St. Louis (1+1).

Jasona na(d)gradila delo Michala
Washington je po zaslugi razpoloženega češkega vratarja Michala Neuvritha (22 obramb) in tesnega ter doslednega pokrivanja razorožil napad NY Rangersov. Oba gola Capitalsov sta padla na začetku 2. tretjine, ko sta v razmiku dveh minut zadela veterana Jason Chimera in Jason Arnott. Prestolniki pred selitvijo na Manhattan vodijo z 2:0 v zmagah.

Lahko Kralji izenačijo brez prvih dveh centrov?
Vodstvo lige NHL je s tekmo prepovedi igranja kaznovalo 2. centra Los Angelesa Jarreta Stolla, ker je na uvodnem srečanju serije s San Josejem s komolcem v glavo zadel branilca Iana Whita, ki je potem zaradi poškodbe zapustil tekmo. Kralji bodo na sobotni tekmi močno oslabljeni, saj so zaradi poškodbe za končnico že ostali brez 1. centra Anžeta Kopitarja.