Pittsburgh je premagal Washington prvič v šestih tekmah. Foto: EPA

Odločitev je padla v 72. minuti. Strel Letanga se je odbil od branilca Capitalsov Shaona Morrisona in zletel mimo izvrstnega 21-letnega vratarja Simeona Varlamova, ki je do takrat zbral 39 obramb. Washington je povedel z golom Aleksandra Ovečkina (8. gol v končnici) v 2. minuti, nadaljevanje pa je minilo v prevladi Pingvinov, ki so "nadstreljali" nasprotnika 42:23. Prvič v seriji se je med strelce vpisal Jevgenij Malkin.

Z enakim izidom, prav tako po podaljšku, se je končala tekma Carolina - Boston. Gostiteljem je zmago v 63. minuti zagotovil Jussi Jokinen. Finec, ki je Carolino okrepil februarja, je v končnici dosegel že pet zadetkov. Razmerje v strelih na gol je bilo 41:23. Carolina v zmagah vodi z 2:1.