Številka 77 Jeff Carter je z mojstrskim zaključkom poskrbel, da se je zmagoviti niz Los Angelesa podaljšal na sedem zmag. Za osmo bo treba premagati branilce naslova Chicago Blackhawks. Foto: Reuters
Marc Andre Fleury in Rob Scuderi (Pittsburgh Penguins)
V Torontu je bila vsa pozornost usmerjena v Phila Kessla, ki se je vrnil v mesto kot napadalec Pittsburgha. Javorjevi listi so doživeli še deveti poraz na deseti tekmi sezone, pingvini pa so po zaslugi vratarja Marc-Andre Flueryja (21 obramb) lagodno zmagali s 4:0, pensi so dobili 7 od zadnjih 8 tekem! Foto: Reuters

v Ligi NHL dobil še sedmo tekmo zapored, potem ko je Jeff Carter 18 sekund pred iztekom podaljška poskrbel, da so kralji ugnali Nashville s 4:3.

Po slabem štartu in uvodnih treh porazih ob razliki golov 2:12 hokejisti Kingsov samo še zmagujejo. A po šestih zaporednih uspehih so na domači sobotni matineji po 3:3 v rednem delu potrebovali podaljšek, da so strli odpor plenilcev, ki so sicer pred tekmo zasedali 2. mesto Centralne divizije.

Doughty prestregel in zaposlil Carterja
V divjem podaljšku treh drsalcev na tri nasprotnike so oboji imeli smrtne priložnosti za zmago, a zmagoviti gol je padel šele v zadnjih sekundah. Prvi branilec Kraljev Drew Doughty je najprej zaustavil protinapad treh na enega, nato pa plošček hitro podal naprej do Jeffa Carterja, ki je iz oči v oči imenitno preigral Pekka Rinneja in ga matiral. "Ne morem vam povedati," zmagovitega recepta ni želel izdati Carter.

Toffoli z 9 goli (so)vodilni strelec lige
Ob zmagoviti akciji je bil na ledu tudi Anže Kopitar: 2 strela in 2 naleta v 22 minutah igre, a brez nove točke. Na strani Kraljev je sicer znova blestel Tyler Toffoli, ki je zdaj z devetimi goli ujel prvega golgeterja lige Jamieja Benna (Dallas). Po zaostanku z 1:2 so gostitelji v zadnji tretjini obrnili izid, potem ko je zadel še Andy Andreoff, a je gostujoči branilec Ryan Ellis izsilil podaljšek. Los Angeles je tako znova prevzel vodstvo na Pacifiku, v ponedeljek pa v hokejski poslastici gostujejo pri prvaku Chicagu.

Kuznjecov junak podaljška na Floridi
V pestrem hokejskem večeru na noč čarovnic z 10 tekmami se je v podaljšku odločila še tekma Florida - Washington (1:2), kjer je bil mož odločitve Jevgenij Kuznecov, pri čemer sta mu podala in prostor pripravila rojaka Dmitrij Orlov in Aleksander Ovečkin. Podaljšek je prinesel še zmagovalca na sosedskem dvoboju St. Louis - Minnesota (3:2). V rednem delu so vsi goli padli v 1. tretjini, nato pa je 34 sekund pred koncem dodatka natančno pod prečko zadel David Backes.

Boston stoodstoten v gosteh
Vodilni klub Zahoda Dallas je v odprti in eksplozivni tekmi s 5:3 premagal San Jose, ključni gol je prispeval Francoz Antoine Roussel, ki je pred tem zaslužen že za dve podaji. Podprvaku in prvemu favoritu Vzhoda Tampa Bayju ne gre po načrtih. Strele so na domačem ledu doživele četrti zaporedni poraz, s 3:1 jih je premagal Boston, ki je na drugi strani dobil tudi peto gostovanje sezone.