Anže Kopitar je dobil tudi kar 16 od 21 sodniških metov, kar je njegov letos najboljši izkupiček. Medtem je Jonathan Quick dobil vratarski dvoboj
Anže Kopitar je dobil tudi kar 16 od 21 sodniških metov, kar je njegov letos najboljši izkupiček. Medtem je Jonathan Quick dobil vratarski dvoboj "ta hitrih", saj je Viktor Fasth doživel prvi poraz v NHL-u. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Prvi napad Los Angelesa Brown - Kopitar - Williams je na zadnjih tekmah začel delovati kot v končnici. Foto: Reuters

Racmani so prišli v 45 km oddaljeni Staples Center s popotnico šestih zmag in 2. mestom v celotni ligi NHL. Na drugi strani so Kralji po slabi uvodni četrtini sezone našli svojo igro in nanizali tri zmage.

Počasen začetek in izenačeno nadaljevanje
Po uvodni tretjini brez golov so hitro sledili trije goli, prvo vodstvo Anaheima je Dustin Penner še hitro izničil, nato pa so gostitelji na drugo izenačenje morali počakati vse do konca 2. tretjine, ko sta Justin Williams in Kopitar na sredini priborila plošček in v ogenj poslala kapetana Dustina Browna.

Ob koncu popolna prevlada prvakov
V zadnji tretjini pa so igrali le še prvaki: najprej je Kopitar v 45. minuti obdrsal obrambo in gol ter idealno zaposlil branilca Slavo Vojnova, ki je zadel za prvo vodstvo. Že dve minuti zatem so imeli Kingsi igralca več, "Kopi" pa je s podajo našel naslednjega strelca branilca Jaka Muzzina. Ob koncu je kapetan Brown najprej še zapravil kazenski strel, z golom v prazno mrežo pa je končnih 5:2 postavil Jeff Carter.

Prvič letos zbral tri točke na tekmi
25-letni Hrušičan je bil s tremi podajami ob koncu tekme zasluženo izbran za prvo zvezdo derbija. Na 16. tekmi sezone (uvodno je zaradi poškodbe izpustil) je Kopitar prvič letos zbral tri točke, skupno pa je s 5 goli in 10 podajami že pri 15 točkah.

Los Angeles se je s četrto zaporedno zmago končno prebil med prvo osmerico na Zahodu, pri čemer imajo Kingsi v primerjavi s tekmeci tudi vsaj po eno tekmo manj.

"Vseskozi smo si ponavljali, kako pomembni sta ti dve točki. Zmaga proti ekipi, ki je ta trenutek vroča ... V zadnji tretjini smo prvič delovali kot lani. Tudi občinstvo je ponorelo in v zadnjem delu smo imeli res vse. Anaheim je bil brez možnosti," je po tekmi povedal branilec Drew Doughty.

Chicago še vedno brez pravega poraza
Anaheimova serija se je tako končala, a medtem najboljše moštvo celotne lige še vedno ne pozna pravega poraza po rednih 60 minutah igre. Chicago je tokrat doma igral z Edmontonom, ki ga je pošteno namučil, a vseeno se je tekma odločala v podaljšku, ki ga je z golom v 62. minuti za 3:2 odločil Marian Hossa. Blackhawski so tako tudi na 19. tekmi sezone osvojili vsaj točko in še popravili rekord NHL-a.