Kopitar je sprožil štiri strele v okvir vrat, a je bil tudi na ledu ob vseh treh golih Phoenixa. Po 10 tekmah ima Hrušičan 5 golov in 8 podaj, s čimer si deli 6. mesto na lestvici strelcev lige NHL. Foto: Klemen Brumec/brumec.org
Phil Kessel (Toronto Maple Leafs)
Phil Kessel (10 golov in 8 podaj) ostaja najbolj vroč igralec lige, Toronto pa zaseda vrh Severovzhodne divizije in 2. mesto Vzhoda, kjer ima ob treh tekmah manj tri točke zaostanka za Pittsburghom. Foto: Reuters
Travis Moen (Montreal) in Zdeno Chara (Boston)
Junija zasluženi prvaki Lige NHL, oktobra pa na dnu lige! Boston se še poštevno muči s šampionskim mačkom, po komaj 10 tekmah pa za trenutno 8. Ottawo Bruinsi zaostajajo že za šest točk. Foto: Reuters

Daymond Langkow je 45 sekund pred koncem podaljška z nekaj sreče prinesel Phoenixu zmago s 3:2 nad Los Angelesom, pri katerem je Anže Kopitar prispeval gol za izenačenje.

Kralji so nadstreljali Kojote z 39:30. Svoje delo je odlično opravljal Mike Smith (37 obramb), pa tudi Jonathan Quick (30 obramb) je nekajkrat poskrbel, da je tekma ostala napeta vse do konca. Po 1. tretjini brez golov je v 22. minuti po podaji kapetana Dustina Browna zadel Mike Richards. Sledil je dvojni udar češke naveze Martin Hanzal - Radim Vrbata, prvi je podajal, drugi pa dvakrat zadel.

Nesrečni JJ odločil še tretji podaljšek
Za izenačenje je v 47. minuti poskrbel slovenski zvezdnik, ki je začel napad, podal do Trenta Hunterja, nato pa se prikopal do njegovega odbitka in ga v gneči z bekhendom poslal v mrežo za 2:2. Na začetku 5-minutnega podaljška so imeli Kalifornijci igralca več, česar pa niso izkoristili. Kazen je prišla v zadnji minuti, ko je Vrbata prodrl in v ogenj poslal Langkowa, ki je bolj podal kot ustrelil iz mrtvega kota, pri čemer je plošček zadel palico Jacka Johnsona in prevaral Quicka. Na neki način je branilec Johnson tako odločil še tretji letošnji podaljšek LA-ja, le da je pri prvih dveh zadel v nasprotno mrežo za zmago Kraljev.

Kingse, pri katerih se je vrnil 1. branilec Drew Doughty, prvič pa je manjkal načeti Simon Gagne, po osvojeni točki v puščavski Arizoni že v nedeljo čaka gostovanje v gorskem Koloradu.

V Vancouvru odločila 47. minuta
Med kar 13 sobotnimi obračuni v Ligi NHL je izstopala zadnja tekma Vancouver - Washington. Moštvi sta papirnata in stavniška favorita sezone, navijačem pa sta pripravila razburljivo in zanimivo tekmo. Canucksi so v 1. tretjini povedli že s 3:1, zato je sledila vratarska ZAmenjava Neuvirth namesto Vokouna. Prebujeni Capitalsi so nato dvakrat ujeli gostitelje, tako da je bilo pred zadnjimi 20 minutami 4:4. Odločila je 47. minuta, ko so podprvaki zadeli v razmIku 34 sekund. Najprej je bil tik ob koncu kazni Aleksandru Ovečkinu uspešen Henrik Sedin, v naslednjem napadu pa je Jannik Hansen izigral vso obrambo Capsov in lepo zaposlil Chrisa Higginsa.

Četrti zaporedni poraz Detroita
Washington je po uvodnih 7 zmagah izgubil drugo zaporedno tekmo zapored. Še slabše gre Detroitu, ki je po prvih petih zmagah zdaj doživel že četrti zaporedni poraz. V Minnesoti je z edinim golom na tekmi odločil Danny Heatley. Pestro je bilo v Torontu, kjer Maple Leafsi nadaljujejo dobre igre, tokrat so ugnali po vodilno moštvo lige Pittsbrugh, ki pa je tudi odigral največ tekem. Zmagoviti gol za 4:3 je dosegel Phil Kessel v 51. minuti, kar je njegov že deseti gol sezone.

Prvak Boston zadnji na Vzhodu
Prebujeni Montreal je dobil še tretjo tekmo zapored, po uspehu v gosteh so Boston premagali še doma. "Habsi" so slavili s 4:2 (Tomaš Plekanec gol in podaja), Kosmatinci pa so doživeli že sedmi poraz sezone, tako da so prvaki padli na zadnje mesto Vzhodne konference!