Sezone še ni konec za Anžeta Kopitarja, Jonathana Quicka in soigralce, a za vrnitev v Los Angeles bo zdaj v soboto treba zmagati v San Joseju. Foto: Reuters
Los Angeles Kings
Namesto obrambnih in izčrpajočih bojev kalifornijski dvoboj prinaša strelski šov: 34 golov na štirih tekmah oz. 20:14 za Sharkse, ki vodijo s 3:1 v zmagah. Foto: Reuters
Jarome Iginla (Boston Bruins)
Veteran Jarome Iginla, ki se je Bostonu pridružil v želji po osvojitvi prvega Stanleyjevega pokala v karieri, je prvi gol končnice dosegel v podaljšku, s čimer je Bruinsom priigral prednost s 3:1. Foto: Reuters
Henrik Zetterberg - Niklas Kronwall (Detroit Red Wings)
Prvič po poškodbi na olimpijskih igrah v Sočiju je zaigral kapetan Detroita Henrik Zetterberg. Foto: Reuters
Minnesota Wild
Na dveh domačih tekmah v St. Paulu je Minnesota s kar 78:34 nadstreljala Colorado, ki je le zaradi vratarja Semjona Varlamova izgubil z 1:0 in 2:1. Foto: Reuters

Po izenačeni prvi polovici tekme, ko so gostje iz severne Kalifornije dvakrat izničili prednos gostiteljev, so Kingsi z drugima goloma Justina Williamsa in Mariana Gaborika, vmes je zadel še novinec Tyler Toffoli, odločili tekmo, s katero so ostali v končnici.

Niemi ni zdržal pritiska Kraljev
Anže Kopitar
, ki je bil predtem nominiran za nagrado selke, je še na četrti zaporedni tekmi prispeval podajo, tokrat za 5:2, ko je ob ogradi spretno za hrbet poslal plošček slovaškemu ostrostrelcu. S tem golom je bil Antti Niemi (21 obramb) pregnan iz vrat, kjer ga je nadomestil Alex Stalock. Joe Pavelski je ob igralcu več vlil upanje na preobrat, a je kapetan Dustin Brown z golom v prazno mrežo razblinil vse dvome o nadaljevanju serije.

Lahko ponovijo podvig Philadelphie iz 2010?
A LAK čaka naloga nemogoča: za napredovanje morajo dobiti še tri zaporedne tekme. V bogati in dolgi zgodovini Lige NHL je po zaostanku z 0:3 v zmagah uspelo slaviti le trem moštvom. Nazadnje leta 2010 Philadelphii proti Bostonu, pri čemer sta za Flyerse takrat igrala tako Jeff Carter kot Mike Richards, ki sta tokrat pokazala najboljšo predstavo v končnici.

Vroča uvertura v sobotno tekmo
Prvič po 11. juniju 2012, ko so osvojili Stanleyjev pokal, je Los Angeles dosegel šest golov na eni tekmi. Kralji so okrepili fizični pritisk na Morske pse, kar je pripeljalo do kopice iskric, ob visokem zaostanku pa so se v zadnje pol minute zvrstili kar trije pretepi.

"Gre za dobro rivalstvo, kar bi tudi moralo biti. Zdaj gremo v kletko in kletke so dobra stvar," je po tekmi trener LA-ja Darryl Sutter pokomentiral pretepaški konec, ki je bil že uvod v peto tekmo.

zapravil vodstvo z 2:0
Korak od napredovanja je Boston, ki je proti Detroitu dobil tretjo tekmo zapored, obe v gosteh. Junak izenačenega dvoboja z veliko priložnosti je bil na koncu v 14. minuti podaljška Jarome Iginla, ki je v mrežo razpoloženega Jonasa Gustavssona (37 obramb) preusmeril strel branilca Dougieja Hamiltona. Rdeča krila so povedla z 2:0, potem ko sta zadela nosilca igre Niklas Kronwall in Pavel Dacjuk. Prvi je Kosmatince odgovoril branilec Torey Krug, na začetku tretje tretjine pa je izenačil Milan Lučić.

Plaz zmogel vsega 12 strelov
Izenačeno je tudi drugi polfinale Centralne divizije, potem ko Minnesota dobila še drugo domačo tekmo. Gostitelji so s kar 32:12 nadstreljali Colorado, a vseeno zmagali le z 2:1. Zmagoviti gol je ob igralcu več prispeval Charlie Coyle, potem ko je izvrstni Semjon Varlamov le odbil začetni strel. Plazu je upanje že čez pol minute vlil Ryan O'Reilly, a to je bilo tudi vse od napada Avsov.