Jonathan Quick je vrhunsko formo ujel v pravem trenutku - v končnici. Foto: Reuters
Brent Burns in Jarret Stoll
Jarret Stoll je moral sredi tekme zaradi naleta Raffija Torresa zapustiti ledeno ploskev. Foto: Reuters

Po mojem laičnem mnenju je Kopitar preveč pridobil na mišični masi in s tem izgubil tisto potrebno eksplozivnost, hitrost in iznajdljivost pri preigravanju in zaključevanju akcij. Na ledu deluje precej okorno. Še vedno ima tehniko in pregled nad igro, kar dokazuje s podajami, je verjetno med najboljšimi obrambnimi napadalci v ligi, ampak problem je v tem, ker se napadalce ocenjuje po danih zadetkih.

Uporabnik mojega spleta Gasper2010.

Junak tekme je bil Jonathan Quick, ki je zaustavil vseh 35 strelov. Najbolj je bil na udaru v zadnji tretjini, ko so Morski psi v okvir njegovih vrat sprožili 15 strelov. "Število obramb res ni pomembno, niso važna imena strelcev, vratarja, najpomembneje je, da smo dobili prvo tekmo, zdaj pa se moramo skoncentrirati na tekmo številka 2," ostaja miren Quick.

Vojnov sodeloval pri obeh golih
Za oba zadetka je poskrbel Slava Vojnov. Ruski branilec je prvič udaril 12 sekund pred koncem uvodne tretjine, drugič pa v 33. minuti, ko se je ploščka rahlo dotaknil Mike Richards. Slovenski reprezentant Anže Kopitar je v 22 minutah sprožil dva strela, en je letel v okvir vrat, enkrat pa je bil tudi izključen.

V Staplesu slavili enajstič zapored
Los Angeles je v končnici zmagal še petič zapored, v svoji dvorani (vključno z rednim delom sezone) pa enajstič. Sploh prvič v letošnji končnici je na eni tekmi vodil z dvema goloma razlike, San Jose pa je sploh prvič zaostajal za dva gola.

Brown: Še imamo rezerve
"Mislim, da smo odigrali solidno tekmo. Seveda je bil izjemno pomemben Quick, pa tudi igra ob igralcu manj. Imamo še nekaj rezerve, predvsem takrat, ko imamo na ledu igralca več, tokrat si sploh nismo pripravili dobrih priložnosti," pa se je v drugo tekmo, ki bo v noči na petek, zazrl kapetan Dustin Brown.

Z zmago začel tudi Pittsburgh
Prvo tekmo sta odigrala tudi Pittsburgh in Ottawa, Pingvini so v svoji dvorani prepričljivo slavili s 4:1. Jevgenij Malkin in Chris Kunitz sta dosegla po dve točki (gol in podaja), Tomas Vokoun pa je zaustavil 35 strelov. Gostitelji so dva gola dosegli ob igralski prednosti, enega pa z igralcem manj.

Liga NHL, končnica, konferenčni polfinale

Vzhod:
PITTSBURGH
(1) - OTTAWA (7) - 1:0
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Martin 3., Malkin 13., Kunitz 39., Dupuis 52.; Greening 5.
CHICAGO (1) - DETROIT (7) - 0:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.