Thomas Vanek (levo) je najbolj vroč igralec začetka sezone Lige NHL. Foto: Reuters
Phil Kessel
Toronto je v gosteh premagal Winnipeg s 3:2. Odločilni gol je v 56. minuti dosegel Phil Kessel. Foto: Reuters

Nashville je v svoji dvorani slavil s 3:0. Razmerje strelov je bilo sicer 32:14 v korist Los Angelesa, a je domači vratar Pekka Rine prvič v sezoni zaklenil vrata. Že v tretji minuti tekme je prvi gol dosegel Gabriel Bourque, v srednji tretjini pa je preostala gola zabil Colin Wilson.

Na dnu novice si lahko ogledate vrhunce tekme Nashville - Los Angeles

Williams: Zmage si nismo zaslužili
"Kadar Nashville povede, zelo težko zapravi vodstvo. Uspešno te izrinejo iz obrambne tretjine, njihov vratar pa je tako ali tako izjemen. Danes si zmage enostavno nismo zaslužili," je po tekmi razmišljal Justin Williams. Njegov soigralec Anže Kopitar je v 20 minutah sedemkrat streljal, trije ploščki pa so leteli v okvir vrat.

Odlična tretjina Pingvinov
Pittsburgh je v svoji dvorani s 5:2 odpravil Washington. Capitalsi so po prvi tretjini vodili z 1:0, nato pa v drugi tretjini prejeli kar pet golov. Med strelcev se je vpisalo pet Pingvinov, med temi tudi Jevgenij Malkin in Sidney Crosby.

Thomas Vanek še vedno blesti
Buffalo je po kazenskih strelih s 5:4 premagal Montreal. Spet je blestel Thomas Vanek. Canadiensi so na začetku zadnje tretjine povedli s 4:2, Avstrijec pa je nato Sablje v šampionskem slogu popeljal do zmage. V rednem delu je dosegel dva gola, odločilnega samo dve sekundi pred koncem rednega dela, nato pa je bil natančen še pri kazenskih strelih. Vanek je letos res v odlični formi, saj je na 10 tekmah dosegel ravno toliko golov in vodi tako med strelci kot po številu točk (21).