Simeon Varlamov je ustavil 34 strelov, od tega vseh 13 v zadnji tretjini. Foto: Reuters
Sidney Crosby in Aleksander Ovečkin
Sidney Crosby in Aleksander Ovečkin sta ta hip najbolj vroča hokejista na svetu, zato je dvoboju med Washingtonom in Pittsburghom namenjene veliko pozornosti. Foto: EPA

21-letni ruski vratar je navdušil zlasti ob koncu druge tretjine, ko je mojstrsko ustavil strel Sidneyja Crosbyja in gostom preprečil vodstvo 2:3. Verjetno je bila to najboljša obramba letošnje končnice, po kateri je več kot 18 tisoč gledalcev navdušeno vzklikalo: Varly, Varly!

Ovečkin - Crosby 1:1
"To je bil ključni trenutek tekme. Če bi Pittsburgh povedel, bi bili v res težkem položaju," se je pomembnosti obrambe zavedal trener Bruce Boudreau. Crosby vseeno ni ostal brez doseženega zadetka - že v peti minuti je bil uspešen po strelu iz zapestja. Tudi domači as Aleksander Ovečkin se je vpisal med strelec. Zadel je za vodstvo 2:1, ko je imel Washington dva igralca več na ledu.

Četrta zaporedna zmaga Washingtona
Odločilni gol je v 42. minuti dosegel Tomas Fleischmann. Zadetek desnega krilnega igralca je bil dovolj, da je Washington, ki je bil v prvem krogu končnice proti Rangersem v izgubljenem položaju, dobil že četrto tekmo zapored. Naslednji dvoboj bo v ponedeljek, prav tako v ameriški prestolnici.

Po slabi prvi tretjini preporod Chicaga
Chicago je v gosteh s 6:3 uničil Vancouver in prekinil niz osmih zmag (začel se je že v rednem delu sezone), potem ko je zaostanek 0:2 spremenil v vodstvo 5:2. V drugi tretjini je bil z zadetkoma Patricka Sharpa izid hitro izenačen, nato je z igralcem manj čudovito zadel še Dave Bolland, ki je dobro minuto pred koncem z zadetkom v prazno mrežo le potrdil zmagovalca.

NHL, končnica, 2. krog, vzhod:
WASHINGTON (2)
- PITTSBURGH (4)
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Steckel 14., Ovečkin 18., Fleischmann 42.; Crosby 4., Eaton 33.

Zahod:
VANCOUVER (3) - CHICAGO (4)
3:6 (2:0, 0:3, 1:3)
Salo 6., Edler 7., Sedin 58.; Sharp 31., 34., Bolland 37., 59., Eager 43., Kane 46.

Vzhod *
BOSTON (1) - CAROLINA (6) nedelja 1:0 WASHINGTON (2) - PITTSBURGH/4 3:2 1:0 Zahod DETROIT (2) - ANAHEIM (8) nedelja 1:0 VANCOUVER (3) - CHICAGO (4) 3:6 1:1 * - stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.