Trenutek, ko se je končala sezona za lani in tudi letos najboljšega branilca lige. Za komaj 22-letnega Erika Karlssona je bil usoden nespretni nalet Matta Cooka, ki ga iz preteklosti spremlja sloves "umazanega hokejista". Foto: YouTube
Mike Cammalleri in Jerome Iginla (Calgary Flames)
Mike Cammalleri je z golom v prazno mrežo Dallasa dokončal svoj "hat-trik" za zmago Calgaryja s 7:4, hkrati pa je bil to njegov jubilejni 200. gol v Ligi NHL. Foto: Reuters

Columbus Blue Jackets so bili že lani najslabše moštvo lige, po prodaji Ricka Nasha pa se njihov položaj tudi v novi skrajšani sezoni ni kaj prida izboljšal. Lastniki modrih suknjičev so zato v torek odpustili dosedanjega generalnega menedžerja Scotta Howsona, v sredo pa so na njegovo mesto imenovali Jarma Kekalainena. Finec je s tem postal prvi evropski šef kakšnega izmed moštev lige NHL.

Veliko boljši v pisarni kot na ledu
46-letni Kekalainen sicer ni imel pretirano izstopajoče kariere in je v NHL-u odigral le 55 tekem, zato pa se je dobro znašel v poslovno-hokejskih vodah. Dolga leta je bil del klubskega vodstva Ottawe, med letoma 2002 in 2010 pa je bil pomočnik generalnega menedžerja (GM) v St. Louisu, kjer je delal za zdajšnjega predsednika Columbusa Johna Davidsona. Zadnja tri leta je bil Kekalainen generalni menedžer finskega hokejskega velikana Jokerit Helsinki.

Najhujši mogoč udarec za Senatorje
Tekmovalno ob le treh tekmah najbolj odmeva poškodba lani in tudi letos najučinkovitejšega branilca lige Erika Karlssona. 22-letnega Šveda je v zadnjih minutah 2. tretjine tekme Pittsburgh - Ottawa doletel nalet Matta Cooka, ki ga je ob tem z drsalko nesrečno porezal po nogi. Takoj je bilo jasno, da je dobitnik lanske nagrade Norris hudo poškodovan, saj ni mogel niti stopiti na levo nogo.

Lani pri 22 letih osvojil nagrado Norris
Prvi podrobnejši pregled je potrdil, da mu je Cooke z drsalko porezal ahilovo tetivo na levi nogi, kar najverjetneje pomeni, da je za Karlssona letošnja sezona že končana. 22-letnik iz Lansbroja je lani na 81 tekmah zbral neverjetnih 78 točk (19+59), letos pa je na 14 tekmah zbral 10 točk (6+4), pri čemer je klub branilskemu poklicu na nasprotna vrata sprožil kar 62 strelov.

St. Louis po petih porazih ugnal Detroit
Senatorji, ki medtem že igrajo brez 1. centra Jasona Spezze, so na koncu gostovanje pri Pingvinih izgubili z 2:4. Sosedski obračun Detroita in St. Louisa je zmagovalca dobil šele v podaljšku, kjer je za 3:4 zadel Alexander Steen, ki je s tem končal črni niz petih porazov "not". Calgary je doma v pestrem strelskem večeru nadigral Dallas s 7:4, pri čemer je Mike Cammalleri dosegel tri gole.