David Clarkson je utišal Madison Square Garden. Foto: Reuters
Martin Brodeur je v zadnji tretjini ustavil vseh osem strelov Rangersov. Foto: Reuters

Odločilni gol je na začetku zadnje tretjine dosegel David Clarkson, ki je preusmeril plošček po strelu Adama Henriqueja. Clarkson je v končnici dosegel tri zadetke in vsi so bili zmagovalni.
Devilsi so povedli v 14. minuti, ko je številčno premoč kronal Ilija Kovalčuk. Na začetku druge tretjine je izenačil Marc Staal, deset minut pozneje pa je Rangerse v vodstvo z igralcem več na ledu popeljal Chris Kreider. Slabi dve minuti pred koncem drugega dela je izid poravnal Ryan Carter.

"Težko je igrati v tej dvorani in 1:1 zveni precej bolje kot 2:0. Smo zadovoljni, čeprav smo prišli po dve zmagi," je povedal kapetamn New Jerseyja Zach Parise. Rangersi v letošnji končnici še niso imeli prednost dveh zmag.

Martin Brodeur je zaustavil 23 strelov za 108. zmago v končnici. Henrik Lundqvist, ki na prvi tekmi ni prejel gola, je ustavil 24 od 27 strelov. Naslednja tekma bo v soboto.
Danes ob 3. zjutraj se bosta na tretji tekmi finala Zahoda pomerila Los Angeles in Phoenix. Kralji v zmagah vodijo z 2:0.