Corry Perry na lestvici strelcev po številu golov z 20 zadetku zaostaja le še za Aleksandrom Ovečkinom, ki ima dva gola več. Foto: Reuters
Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins)
Sidney Crosby ohranja vodstvo na lestvici najučinkovitejših hokejistov v Ligi NHL, kjer ima s 43 točkami pet točk prednosti pred soigralcem Jevgenijem Malkinom. Foto: Reuters

Otočani so v želji po prekinitvi črnega niza, drugega najdaljšega v zgodovini kluba, dvakrat povedli, a so jih Racmani obakrat ujeli, nato pa v zadnji minuti 2. tretjine zlomili odpor Newyorčanov. Najprej je v 40. minuti ob igralcu manj zadel branilec Cam Fowler, zatem pa je s klopi za kaznovane prišel Corey Perry.

Anaheim znova ob boku Chicaga
Nevarni strelec je zadrsal naravnost proti golu, nasprotni branilec Calvin de Haan ga je spotaknil, a to ni preprečilo Perryju, da ne bi streljal, kljub temu, da je bil na kolenih in plošček je premagal vratarja Andersa Nilssona sekundo pred iztekom 2. tretjine. Perry je večer sklenil z 20. golom sezone, ki ga je dosegel ob igralcu več, s čimer je postavil končni izid 5:2. Ducksi so tako po točkah znova ujeli vodilno moštvo Lige NHL Chicago (oboji imajo po 47 točk), medtem ko so NY Islandersi le še pred zadnjim Buffalom.

Columbus strla Malkin in Crosby
Pittsburgh je gostili Columbus in po zaslugi najučinkovitejših hokejistov Lige NHL zmagal z 2:1. Prvi je za Pingvine zadel Jevgenij Malkin, ki se je vrnil na led po dveh tekmah premora zaradi poškodbe, ter kapetan Sidney Crosby, ki je dosegel že 16. zadetek to sezono. Za šesti zaporedni domači uspeh Pingvinov je vratar Marc-Andre Fleury prispeval 32 obramb. Edini gol za goste je dosegel Matt Calvert manj kot minuto pred koncem tekme, gostujoči vratar Curtis McElhinney pa je ubranil 28 strelov. Pittsburgh je s tem utrdil vodstvo v Metropolitanski diviziji, hkrati pa vsaj za en večer prevzel vodstvo na Vzhodu.