Brooksu Orpiku so takole pomagali. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je bil znova ključen igralec Los Angelesa. Foto: Reuters
Los Angeles
Kralji bodo morali najti rešitve za igro z igralcem več. Foto: Reuters

Kralji so New York Islanderse, zadnjo ekipo Metropolitanske skupine, premagali s suverenih 3:0, Los Angeles pa se za zmago ni pretirano naprezal. Očitno jih porazi proti ekipam z dna lige - Calgaryju dvakrat, Nashvillu in Buffalu - niso dovolj izučili. A tokrat sta bila ključna solidna obramba in Martin Jones, odličen novinec v vratih, ki je na svoji drugi tekmi dosegel prvi "shutout", za zadetke pa sta poleg Kopitarja poskrbela še Dustin Brown in Tyler Toffoli v zadnjih desetih minutah. Skrbi pa igra z igralcem več, kjer Kralji ne najdejo pravih rešitev.

Kopitarjev osmi gol sezone
Kopitar je zadel v 33. minuti po podaji Aleca Martineza in lepi samostojni akciji ter diagonalnem strelu. To je bil njegov osmi gol sezone. Na ledu je preživel nekaj več kot 21 minut, ob tem pa sprožil še dva strela. Islandersi, ki so imeli pred uvodnim golom slovenskega zvezdnika tri lepe priložnosti za vodstvo, so že devet tekem brez zmage.

Krejči in Chara poskrbela za preobrat
Bostonu je proti Pittsburghu v sklepnem delu tekme uspel preobrat in je slavil s 3:2. Penguinsi so vodili s 3:2, preden je minuto in pol pred koncem rednega dela izenačil David Krejči, sloviti branilec Zdeno Chara pa je s strelom 13 sekund pred koncem končal niz petih zmag Pittsburgha, vodilne ekipe Vzhodne konference. Pittsburgh je do tedaj vodil, zahvaljujoč goloma Chrisa Kunitza in Jamesa Neala ob igralcu več.

Thornton zahrbtno nad Orpika
Tekmo je zaznamoval incident v prvi tretjini, ko je po zahrbtnem napadu Bostonovega igralca Shawna Thorntona na ledu obležal gostujoči branilec Brooks Orpik. Sprva je bila igra prekinjena, potem ko je domačega napadalca Brada Marchanda, medtem ko je ta ležal na ledu, s kolenom v glavo zadel James Neal, ki je drsal mimo. Orpik je posredoval ob prekinitvi, ko se je iz ozadja prikradel Thornton in ga nemudoma podrl na led ter še dvakrat udaril, ko je že ležal na ledu. Gostujoči igralci so takoj poklicali zdravniško pomoč.

Thorntona čaka disciplinska komisija
"Počutim se grozno. To ni bil moj namen. Brooksieja poznam. Vedno želim zaščititi soigralce. Težko govorim o tem. Zelo mi je žal in iskreno upam, da je z njim vse v redu," je povedal Thornton, ki ga čaka zaslišanje pred disciplinsko komisijo.

Ottawa klonila proti Torontu
Tyler Seguin je bil prvo ime tekme v Dallasu, ki so jo njegove zvezde dobile s 5:1. Napadalec domačih je Philadelphii nasul tri gole, vse v drugi tretjini, dodal pa še eno podajo. V kanadskem derbiju je v Ottawi po kazenskih strelih slavil Toronto. Gostje so bili v rednem delu boljši že s 3:1, a so se domači vrnili z dvema goloma v zadnji tretjini, pri kazenskih strelih pa je bil mož odločitve Mason Raymond.

Ovečkinov 22. gol sezone
Za zmago Washingtona proti Nashvillu je zvezdnik domačih Aleksander Ovečkin dosegel že 22. gol v sezoni, prvič v sezoni pa sta zadela še branilca Nate Schmidt in Karl Alzner; vse skupaj je bilo ob 34 obrambah Bradena Holtbyja dovolj za slavje s 5:2.