Tomaž Vnuk je že v 65. sekundi poskrbel za vodstvo zmajev. Foto: MMC RTV SLO
Robert Kristan
Robert Kristan je preprečil še višji poraz Jeseničanov. Foto: Iztok Novak
Conny Strömberg  .
Conny Strömberg je izenačil v 14. minuti. Foto: Iztok Novak

Zmaji, ki jih je vseskozi vzpodbujalo 400 glasnih navijačev, so začeli sanjsko. Že v 65. sekundi srečanja je Jaka Avgustinčič podal Tomažu Vnuku, ki je rutinirano zadel. Tudi dveminutni kazni Žigi Pavlinu in Jeremiahu McCarthyju nista prinesli spremembe rezultata. V 13. minuti sta si v lase skočila Michael Craig in Ralph Intranuovo, oba sta dobila po 10 minut kazni. Še 16. minuti so strasti zavrele še med Andrejem Hočevarjem in Johannesom Reichlom.

Westlund zaustavil vse nalete KAC-a
V 25. minuti je bil na klopi za kaznovane Jeremy Rebek, z igralcem več pa je Brendan Yarema po podaji Vnuka povišal vodstvo. Natančno je zadel pod prečko s prostora za sodniške mete. Tudi številne izključitve niso zmedle Ljubljančanov, ko pa so se znašli v težavah je bil vselej na pravem mestu fenomenalni vratar Alex Westlund (zbral je 40 obramb). V 28. minuti je ob prednosti dveh igralcev več Rebek zadel prečko.

KAC znižal s kazenskega strela
Na začetku zadnje tretjine so imeli zeleno-beli kar dva igralca več. Ko je bil na klopi še Warren Norris, so izgubili plošček. Kevin Mitchell je prekinil protinapad s prekškom in KAC je imel s kazenskega strela priložnost za znižanje. Pär Arlbrandt je le ukanil Westlunda. V naslednjih minutah so morali na klop Mitchell, Todd Elik in Jeremiah McCarthy, a gostitelji niso znali izkoristiti številčne prednosti.

Mitchell postavil piko na i
V zadnji minuti in 40 sekundah je trener Emanuel Viveiros z ledu umaknil vratarja Andrewa Wernerja, Mitchell pa je 19 sekund pred koncem zadel prazno mrežo in poskrbel za veliko zmago.

Strömberg vlil upanje
Jeseničani so se hitro znašli v zaostanku. Raimund Divis je v 6. minuti načel mrežo Gorenjcev, ki niso znali izkoristiti izključitev Kenta Salfija in Philiipa Lukasa. Gostje so se pobrali in v 14. minuti poravnali prek Connyja Strömberga, podala sta Luka Žagar in Jaroslav Nedved.

Popoln razpad sistema
V drugi tretjini je Linz prevladoval. Po pol ure je Cameron Severson našel Divisa, ki je bil znova hladnokrven pred vrati. Robert Kristan je preprečil še višje vodstvo Linza. Na 3:1 je po podaji Brada Purdieja izza gola povišal Robert Shearer. V zadnjih 20 minutah so gostitelji zapečatili usodo Jeseničanov. Najprej je Shearer po podaji Purdieja zadel za 4:1, Francois Groleau pa je napovedal že pravo katastrofo. Jurij Goličič je po podaji Anžeta Terlikarja vsaj malce ublažil poraz. Trenerja Kima Collinsa do nedelje čaka ogromno dela, saj s tako igro železarji ne bodo dobili niti ene tekme.

Prve tekme:
KAC (2) - ZM OLIMPIJA (7)
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
5.153; Arlbrandt 42./kazenski strel; Vnuk 2., Yarema 26., Mitchell 60.

LINZ (3) - ACRONI JESENICE (6)
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
3.000; Divis 6., 30., Shearer 34., 54., Groleau 59.; Strömberg 14., Goličič 60.

DUNAJ (1) - INNSBRUCK (8)
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Fox 22, 34., D. Rodman 39.

SALZBURG (4) - BELJAK (5)
* 5:4 (1:1, 1:2, 2:1)
Trattnig 12., 41., Pewal 33., Koch 58.; Bousquet 16., Brown 37., 59., Scoville 40.