Sean Couturier se je izkazal z dvema lepima zadetkoma. Foto: AP
Connor McDavid
Connor McDavid je k zmagi Edmontona nad Calgaryjem prispeval gol in dve podaji, skupaj pa je na dveh tekmah zbral že šest točk. Foto: Reuters
P. K. Subban
P. K. Subban se je junija iz Montreala preselil v Nashville, proti Chicagu pa je ob debiju dosegel prvi zadetek za novo moštvo, ko je bil uspešen ob igralcu več na ledu. Foto: Reuters

Pred začetkom tekme je bila manjša slovesnost, ko so Kingsi praznovali 50. obletnico delovanja franšize. Med legendami, ki so se je udeležile, je bil tudi Wayne Gretzky. Flyersi so povedli s 4:0, po visokem zaostanku pa se Kingsi niso pobrali in so le umilili poraz. Potem ko sta mreži obmirovali v prvi tretjini, so gostje v dobrih 14 minutah kar štirikrat premagali Jeffa Zatkoffa, ki je po poškodbi Jonathana Quicka prevzel mesto prvega vratarja. Ob izteku 24. minute je domačo mrežo načel Boyd Gordon, ki je zadel po domiselni akciji Brandona Manninga in Nicka Cousinsa.

50 sekund pozneje je Zatkoff drugič klonil. Shayne Gostisbehere je začel akcijo, ko je z dolgo podajo iz svoje tretjine ob ogradi na levi zaposlil Travisa Konecnyja, debitanta v Ligi NHL. Ta je pred vrati nato iskal Wayna Simmondsa, ki je udrsal, a je Zatkoff plošček odbil, toda le do Seana Couturierja, ki ga je nato lepo mimo domačega vratarja pospravil v mrežo. Couturier se je v 33. minuti drugič vpisal med strelce. Konecny je priboril plošček ob ogradi, nato mu je nazaj podal Jakub Voraček, Konecny pa je na drugi strani našel Couturierja, ki je ploščico pospravil pod prečko.

Na začetku 39. minute je bilo že 4:0. Ivan Provorov je z modre črte streljal mimo vrat, ploščico, ki se je odbila od ograde, pa je iz izjemno težkega položaja za hrbet Zatkoffa spravil Mark Streit. 49 sekund pozneje je Kingsom le uspelo prekiniti strelski nalet golov. Anže Kopitar, ki je vpisal drugo podajo v sezoni, se je uspešno boril ob ogradi in plošček nato podal nazaj do Drewa Doughtyja, ki je z natančnim strelom z razdalje premagal Michala Neuvirtha. Nekaj upanja je Los Angelesu po treh minutah zadnje tretjine vlil Brayden McNabb, ki je zadel s pomočjo Streitove palice, a se v zadnjih 17 minutah izid ni več spremenil.