Washington je dve od svojih treh zmag v seriji dosegel v podaljšku. Foto: Reuters
Pingvini so do zmage prišli v 84. minuti. Foto: Reuters
Ryan Miller je obranil vseh 32 strelov. Foto: Reuters

Detroit je s 6:3 odpravil Phoenix in serijo dobil s 4:0. S 3:1 v zmagah vodita Washington in Pittsburgh. Capitalsi so po preobratu s 4:3 ugnali New York Rangerse, Pingvini pa so s 3:2 slavili proti Tampa Bayu. Buffalo je z zmago nad Philadelphio (1:0) izid v seriji izenačil na 2:2, enako pa je uspelo tudi Anaheimu, ki je s 6:3 slavil v Nashvillu.

Capitalsi utišali Madison Square Garden
Najbolj dramatična je bila tekma v New Yorku, kjer so Rangersi s tremi zadetki v drugi tretjini povedli s 3:0. Drugi in tretji gol sta padla v razmiku sedmih sekund. Capitalsi so se v igro vrnili na začetku zadnje tretjine, ko sta Henrika Lundqvista v 57 sekundah premagala Aleksnader Semin in Marcus Johansson. Ta je izid izenačil v 53. minuti. Srečanje je v 93. minuti odločil Jason Chimera.

O'Neal odločil v 84. minuti
Drugi podaljšek je odločil tudi obračun v Tampa Bayu, mož odločitve Pittsburgha pa je bil James Neal, ki je Dwayna Rolosona ugnal v 84. minuti. Pingvini so z 2:0 povedli na začetku druge tretjine in vodstvo držali do 57. minute, ko je izenačil Sean Bergenheim. Razmerje v strelih je bilo 53:31 v korist Pittsburgha.

Miller zaustavil vse strele Letalcev
Srečanje med Buffalom in Philadelphio je že v 10. minuti odločil Jason Pominville. Junak je bil vratar Ryan Miller, ki je ustavil vseh 32 strelov, vključno z dvema izjemnima obrambama v razburljivih zadnjih devetih minutah.

Trije zadetki Anaheima in Detroita v zadnji tretjini
Tekmi v Nashvillu in Phoenixu sta imeli podoben scenarij. Na obeh je bil izid po dveh tretjinah izenačen na 3:3, v zadnji pa sta Anaheim in detroit dosegla po tri zadetke. Napadalec Racmanov je zadel v 2. minuti zadnjega dela ob igralcu manj na ledu. Nekaj minut pozneje pa sta zmago potrdila Ryan Getzlaf in Brandon McMillan. Rdeča krila so v konferenčni polfinale popeljali zadetki Daniela Clearyja (54.), Todda Bertuzzija (56.) in Patricka Eavesa (60.).

NY RANGERS (8) - WASHINGTON (1)
3:4 (0:0, 3:0, 0:3)
Anisimov 26., Gaborik 34., Dubinsky 34.; Semin 43., Johansson 44., 53., Chimera 93. Obrambe: Lundqvist 49; Neuvirth 36.