Martin Oraže je dosegel zadnji zadetek na tekmi v Celju. Foto: BoBo

tovili uvrstitev v finale.

Prvo tekmo so Jeseničani pred 13 dnevi dobili z 11:3. V finalu se bodo srečali z Olimpijo, ki je izločila Playboy Slavijo (5:0 in 2:1).

V 10. minuti je za vodstvo železarjev poskrbel Nejc Berlisk, po četrt ure pa je Jaka Ankerst povišal na 0:2. V drugi tretjini je zadel še Miha Brus. Po tretjem prejetem zadetku je vrata Celja zapustil Tomaž Jeram, vstopil je Matej Duh.

Gostitelji so popustili v zadnji tretjini. Med 44. in 47. minuto so prejeli kar tri gole. Celjani so z dvema goloma Davorja Rakanovića in Aljaža Ogrizka v 53. minuti v razmiku 18 sekund le nekoliko ublažili poraz.

Prva finalna tekma v četrtek v Tivoliju
Finale se bo začel v četrtek v dvorani Tivoli. Druga tekma bo naslednjo nedeljo na Jesenicah, tretja pa 12. aprila spet v Ljubljani. Če bo treba, bosta o prvaku odločali še tekmi 14. aprila na Jesenicah in 16. aprila v Ljubljani. Za tretje mesto se bosta pomerila Celje in Slavija, odigrali bodo le eno tekmo.