Aleksander Ovečkin in Aleksander Semin
Aleksander Ovečkin je na svoji 311. tekmi dosegel že 397. točko. Foto: EPA
Marty Turco
Marty Turco je v vratih Dallasa ubranil 29 strelov. Foto: EPA

Mrežo gostov je že v 18. sekundi načel Zach Parise, ki je dosegel 40. zadetek v sezoni. Po drugi tretjini je bilo že 4:1 za Vrage. 36-letni Brodeur je zaustavil 26 strelov in je zdaj le še eno zmago oddaljen od vodilnega na tej lestvici vratarjev Patricka Roya.

Deveta zaporedna zmaga na domačem ledu
"No, to je res nekaj lepega. Rekord lahko izenačim že v soboto," se prihodnjih tekem veseli Brodeur. Devilsi bodo v noči na nedeljo igrali pri Montrealu. "Vse se zgodi z razlogom, rad bi, da gre ta rekord hitro mimo mene, da se lahko posvetim samo dobri igri," je še povedal vratar, ki se je s svojimi soigralci veselil devete zaporedne zmage na domačem ledu, kar je nov klubski rekord. V svoji dvorani so nazadnje izgubili 7. februarja, ko jih je z 1:3 presenetil Los Angeles.

Ovečkin z vsaj eno točko devetič zapored
Washington je z 2:1 slavil pri Philadelphii. Aleksander Ovečkin je dosegel gol in podajo. Ob koncu druge tretjine je dosegel že 48. zadetek sezone, s čimer je vodilni na lestvici strelcev. Drugi je prej omenjeni Parise. "Tekma je bila zelo težka, saj je bilo zelo veliko naletov, a nato smo bili pripravljeni. Sami nismo igrali na takšen način, želeli smo igrati predvsem dober hokej," je pripovedoval 23-letni Ovečkin, ki je dosegel vsaj eno točko že na deveti zaporedni tekmi.

Dallas se je prebil na 8. mesto
V noči na petek je bilo sicer odigranih kar 13 tekem. Na Zahodu že nekaj časa poteka oster boj za končnico. Zmagovalec večera je Dallas, ki je s 3:2 ugnal Carolino in se (s pomočjo še nekaterih preostalih izidov) z 10. mesta v konferenci prebil na 8., ki še kot zadnje pelje v končnico. Los Angeles zdaj za 8. mestom zaostaja za pet točk. Priložnost za nižanje razlike bo že v noči na soboto, ko bodo Anže Kopitar in druščina gostovali pri Vancouvru.