Matej Hočevar je v Salzburgu dosegel dva gola. Foto: Marko Kovič
Eric Pance
Eric Pance je prvi načel mrežo Joshue Tordjmana. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gašper Krošelj
Vratar Gašper Krošelj ni mogel preprečiti poraza svojega moštva. V zadnji tretjini ga je zamenjal Michal Fikrt. Foto: Marko Kovič

Olimpija se je k aktualnim prvakom odpravila brez Anžeta Ropreta, Mihe Verliča, Petra Šachla in Žige Panceta.

Pance v polno, Fraser in Taylor v okvir vrat
Domači so povedli že v 3. minuti, a je Eric Pance že minuto kasneje izenačil. Zmaji so bili v nadaljevanju enakovreden nasprotnik in imeli še nekaj lepih priložnost. Jamie Fraser je tako v 20. minuti zadel vratnico, Justin Taylor pa v 23. prečko.

Salzburg povedel s 5:1
Med 31. in 33. minuto so domači zadeli dvakrat, tako da je trener Olimpijo Hannu Järvenpää Jeana-Philippa Lamoreuxa zamenjal z Matijo Pintaričem. Toda to ni veliko pomagalo, saj so domači v 37. minuti v razmiku 26 sekund zabili še dva gola za visokih 5:1. Ko je že kazalo, da so zmaji odpisani, sta v 39. minuti z enako mero odgovorila Matej Hočevar in John Hughes. Zadetek Hočevarja je bil priznan šele po ogledu videoposnetka.

Veliki preobrat ni uspel
Zadnji del je z zadetkom po samostojnem prodoru odprl Brock McBride, a je nato svoj tretji gol na tekmi dosegel Robert Earl. V 53. minuti je Daniel Bois povišal na 7:4, kar pa ni potolklo Olimpije, ki je v manj kot minuti odgovorila z goloma Hočevarja in McBrida za 7:6. Zmajem do konca ni uspelo izenačiti, kljub temu pa je predstava v Salzburgu dobra spodbuda pred petkovim gostovanjem Beljaka v Tivoliju.

Zdesetkani železarji niso bili kos beljaškim orlom
Oslabljeni Jeseničani, ki so igrali brez Klemena Pretnarja, Andreja Tavžlja, Jake Ankersta, Anžeta Kuralta, Marjana Manfrede in Nika Pema, po podvigu proti Salzburgu niso bili sposobni pripraviti še enega. Beljak je namreč v Podmežakli slavil s 5:1. Edini zadetek za domače je v 26. minuti dosegel Jonathan Juliano, s čimer so železarji prekinili 149-minutni strelski post proti beljaškim orlom, ki so bii vseskozi boljši nasprotnik o čemer priča tudi končno razmerje strelov: 39:14 za goste. Pri gostih se je z dvema goloma izkazal Shayne Toporowski.