Marc-Olivier Vallerand je zelo dobro igral že na derbiju v sredo, tokrat pa je dosegel prva zadetka v dresu Olimpije. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Ljubljančani so konec januarja v Tivoliju izgubili proti mladim rdečim bikom z 2:5. Po prihodu Raima Summanena so precej izboljšali formo in v sredo tudi premagali Jeseničane s 4:2 na derbiju v Tivoliju.

Na trdi tekmi z mladimi Salzburžani, ki so še v igri za četrto mesto in neposredno zagotovitev končnice, so nazadnje tesno slavili in še povečali naskok pred tekmeci.

Olimpija je povedla v 13. minuti, ko je Vallerand zadel po podaji Nika Simšiča. V prvi tretjini so imeli zmaji ogromno premoč (streli na vrata 2:17). Po pol ure igre je Kanadčan zadel še z igralcem več.

Domači so znižali sedem minut pred koncem, ko so imeli na ledu igralca več. Paavo Hölsä je klonil edinkrat na srečanju po strelu Nica Feldnerja. Ob koncu so iz vrat potegnili tudi vratarja Nicolasa Wieserja, ki je sicer zbral 36 obramb, a se izid ni več spremenil. Končno razmerje v strelih je bilo 27:36.

Žan Us je blestel v Brunicu. Obe ekipi sta si že zagotovili nastop v končnici, kjer bi se lahko srečali. Foto: www.alesfevzer.com

Sašo Rajsar odločil v Brunicu
V torek čaka Ljubljančane derbi v Podmežakli z Jeseničani, ki so tokrat osvojili dve točki. Po podaljšku so premagali Pustertal (1:2) in bodo zelo verjetno končali na drugem mestu, saj imajo še dve tekmi manj.

Z izjemnimi reakcijami sta v prve pol ure blestela vratarja Colin Keith Furlong in Žan Us. Jeseniški čuvaj mreže je med drugim odbil tudi strel Massima Carroze, ki je po napaki obrambe sam zadrsal pred njegova vrata.

V 34. minuti so povedli gostitelji. Z lepim prodorom izza gola je Usa ukanil Tommaso Traversa. Nekajkrat je močno zadišalo po izenačenju, a je Furlong poskrbel, da so bili volkovi pred zadnjo tretjino v minimalni prednosti.

V 45. minuti je bil izključen Danny Elliscasis. Odličen "power play" je uspelo Jeseničanom kronati s čudovitim zadetkom. Francesco Pinelli je podal do Aljoše Crnoviča, ki je lepo zaposlil Jako Sodjo. Odlični napadalec je pospravil plošček pod prečko.

Do konca rednega dela srečanja sta imeli obe ekipi nekaj velikih priložnosti, da bi si priborili vse tri točke, a izid se ni več spremenil.

Podaljšek ni trajal dolgo. Po 24 sekundah sta veliko prostora izkoristila brata Rajsar. Patrik je lepo podal na desno stran proti Sašu, ki je z natančno odmerjenim strelom matiral Furlonga.