Izbranci Bojana Zajca so doživeli peti zaporedni poraz v razširjenem avstrijskem prvenstvu in so še naprej trdno prikovani na dno lestvice. Bolzano, ki je na četrtem mestu, je še tretjič v letošnji sezoni zanesljivo ugnal Ljubljančane.

V prvi tretjini so bili gostitelji nedisciplinirani, Olimpija je imela trikrat igralca več, a ji ni uspelo zadeti.

Zeleno-beli so imeli prvo kazen v 24. minuti, ko je moral na kazensko klop branilec Boštjan Groznik, prednost igralca več pa je izkoristil Brodie Reid. Odločitev je padla v 36. minuti, ko sta v razmiku 36 sekund Jeffa Frazeeja matirala Marc Olivier Vallerand in Travis Oleksuk. 52 sekund pred koncem druge tretjine je Reid povišal na 4:0.

V zadnji tretjini sta zadela še Dennis Kearney in Nicholas Palmieri, častni gol za zmaje pa je dve minuti pred koncem prispeval Raphael Bussieres. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 35:22.

V ponedeljek čaka Ljubljančane že novo gostovanje, v Dornbirnu niso zmagali še nikoli.