Denis Menčov, ki je na španskem krogu slavil že leta 2005, je tudi letos v najboljšem položaju. Foto: Reuters

11. etapa Dirke po Španiji se je končala na 2200 m visokem prelazu v Pirenejih, kolesarji pa so morali prej premagati še dva vzpona druge kategorije in enega prve kategorije. Sedem kolesarjev, ki je v ospredju tudi v skupnem seštevku, je prišlo v cilj skupaj. Igor Anton, Leonardo Piepoli in Carlos Sastre so poskušali z napadi, a jim ni uspelo pobegniti. V zaključku je imel 29-letni Rus največ moči.

Brajkovič daleč od prave forme
Jani Brajkovič je odstopil po 116 km na vzponu na Puerto del Canto. Pred etapo je bil na 55. mestu. Po sijajnih predstavah na lanski Vuelti, je bil letos v precej slabši formi, niti na eni gorski etapi ni bil v ospredju. V ekipi Discovery Channel ga je povsem zasenčil Belgijec Stijn Devolder.

Tudi Freire že končal dirko
Oscarja Freireja ni bilo na štartu 10. etape Vuelte. Španec je na letošnji dirki dobil tri etape. Zdaj se bo pripravil na svetovno prvenstvo v Stuttgartu, kjer bo naskakoval četrti naslov prvaka.

Kolesarji bodo imeli v torek prost dan, nato pa jih v sredo čaka precej lažja etapa od Oropese do Algemesija, dolga 191 kilometrov.

10. etapa:
Benasque-Andorra Arcalis, 220 km:
1. D. MENČOV RUS 5:47:05 2. C. EVANS AVS 3. S. SANCHEZ ŠPA vsi 4. M. BELTRAN ŠPA 5. C. SASTRE ŠPA isti 6. V. JEFIMKIN RUS 7. L. PIEPOLI ITA čas 8. I. ANTON ŠPA +0:07 9. E. MOSQUERA ŠPA 0:33 10. D. MORENO ŠPA isti čas