Vincenzo Nibali je v odličnem položaju pred odločilno grosko etapo v soboto. Njegov glavni tekmec bo Ezequiel Mosquera. Foto: Reuters
Peter Velits
Peter Velits je pridobil tri mesta v skupnem seštevku. Foto: Reuters

Edini posamični kronometer na letošnji Vuelti (46 km) je pripadel Slovaku Petru Velitsu, ki se je v skupnem seštevku prebil na tretje mesto. Drugo mesto je zasedel dvakratni zmagovalec španskega kroga Denis Menčov, ki je zaostal 12 sekund, tretji pa je bil olimpijski in svetovni prvak v kronometru Fabian Cancellara.
Nibali več kot štiri minute hitrejši od Rodrigueza
Nibali je zasedel 15. mesto, zaostal je minuto in 54 sekund. Že pred kronometrom je bilo jasno, da bo hribolazec Rodriguez težko zadržal skupno vodstvo, saj ima velike težave v vožnji na čas. V drugem delu proge je popolnoma popustil in končal šele na 105. mestu, zaostal je šest minut in 12 sekund. Edini slovenski predstavnik Grega Bole je bil 139. (+7:36).

Odločitev v soboto
Do konca dirke so še štiri etape. Odločilna bo v soboto, ko bo na sporedu ciljni vzpon posebne kategorije na Bola del Mundo (2.247 m). Kolesarje čaka kar 21,6 km klanca s povprečnim naklonom 6,2 odstotka.

Casarotto podlegel poškodbam
Mladi italijanski kolesar Thomas Casarotto, ki je v petek grdo padel na dirki po Furlaniji-Julijski krajini, je v torek v bolnišnici v Vidmu podlegel poškodbam. Komaj 19-letni kolesar se je v petek v bližini Vidma zaletel v avtomobil in utrpel hude poškodbe glave. S helikopterjem so ga prepeljali v bolnišnico, kjer pa je kljub zdravniški pomoči umrl.