Prireditelji največjega kolesarskega spektakla na svetu so razkrili traso naslednje dirke, ki se bo začela 6. julija v Bruslju (v čast legende Toura Eddyja Merckxa, ki je prvo od petih skupnih zmag slavil leta 1969), končala pa 28. julija v Parizu.
Tri etape s ciljem nad 2000 metri
Klancev ne bo manjkalo: karavana bo šla v Pirenejih na Tourmalet, kjer bo cilj 14. etape. V Alpah bo ena najtežjih etap osemnajsta, ko bo treba opraviti s prelazi Vars, Izoard in Galibier (na koncu sledi še spust v dolino), naslednji dan pa čaka kolesarje Iseran, z 2770 metri nadmorske višine ena najvišje asfaltiranih cest v Evropi (12,9 km; povprečni naklon 7,5 odstotka), cilj pa bo nad Tignesom po 7,4-kilometrskem vzponu s povprečnim naklonom sedem odstotkov.
Hribolazci bodo dodatno trpeli zaradi pomanjkanja kisika: tri od petih etap z gorskim ciljem se bodo končale nad 2000 metri nadmorske višine.
Manj priložnosti bo za specialiste za vožnje na čas, prihodnje leto bosta le ekipni kronometer in en posamični v okolici Pauja. "To pomeni, da bo nemogoče osvojiti Tour, če nisi izjemen v vožnji v klanec," pravi direktor dirke Christian Proudhomme.
Na predstavitvi tudi Primož Roglič
V 21 dneh bodo kolesarji premagali 3.640 kilometrov. Tako kot letos bodo na ključnih vzponih spet bonus točke, s čimer bo boj za skupni seštevek še zanimivejši.
Na uradni predstavitvi v Parizu je bil med povabljenimi kolesarji tudi Primož Roglič, letos četrti v skupnem seštevku. Družbo so mu med drugim delali zadnji zmagovalec Geraint Thomas, njegov predhodnik Britanec Chris Froome in najboljši kolesar na gorskih ciljih letošnje dirke Francoz Julian Alaphilippe.
Prenosi spet na TV SLO!
"Roglič se bo na začetku decembra odločil, ali bo sploh šel na Tour oziroma kateri dirki bo dal prednost: Giru ali Touru. Če bo šel recimo na Dirki po Italiji na skupno zmago, potem seveda na Dirki po Franciji verjetno ne bo mogel računati na visoko skupno razvrstitev. Glede trase je sicer zanj dobrodošlo, da bo sedem čistih gorskih etap, od katerih se jih bo pet končalo v klanec. Škoda le, ker je spet ekipni kronometer, da torej nista dva posamična kronometra," nam je povedal Tomaž Kovšca, ki bo spet poskrbel, da boste ljubitelji kolesarstva julijske popoldneve preživljali ob gledanju prenosov Toura na TV Slovenija 2.
Spored etap Toura 2019:
1. etapa, Bruselj–Bruselj (192 km)
2. etapa, Bruselj–Bruselj (27 km), ekipni kronometer
3. etapa, Binche–Epernay (214 km)
4. etapa, Reims–Nancy (215 km)
5. etapa, Saint-Die-des-Vosges–Colmar (169 km)
6. etapa, Mülhausen–La Planche des Belles Filles (157 km)
7. etapa, Belfort–Chalon-sur-Saone (230 km)
8. etapa, Macon–Saint-Etienne (199 km)
9. etapa, Saint-Etienne–Brioude (170 km)
10. etapa, Saint-Flour–Albi (218 km)
11. etapa, Albi–Toulouse (167 km)
12. etapa, Toulouse–Bagneres-de-bigorre (202 km)
13. etapa, Pau–Pau (27 km), kronometer
14. etapa, Tarbes–Tourmalet (117 km)
15. etapa, Limoux–Foix Prat d'Albis (185 km)
16. etapa, Nimes–Nimes (177 km)
17. etapa, Pont du Gard–Gap (206 km)
18. etapa, Embrun–Valloire (207 km)
19. etapa, Saint-Jean-de-Maurienne–Tignes (123 km)
20. etapa, Albertville–Val Thorens (131 km)
21. etapa, Rambouillet–Elizejske poljane (127 km)
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje