Nekdanji svetovni podprvak v krosu je brez težav premagal Garcio v šprintu. Foto: Reuters
Alejandro Valverde
Alejandro Valverde v zlati majici pričakuje še dve gorski etapi v soboto in nedeljo. Foto: Reuters

Na ciljnem vzponu ekstra kategorije na Alto de Velefique (1.810 m) je drugo mesto zasedel domačin David Garcia, tretji pa Nizozemec Robert Gesink. Tadej Valjavec je na cilj prišel na 42. mestu, zaostal je kar pet minut in 31 sekund. Besničan je v skupni razvrstitvi zdrsnil za enajst mest in je 21. (+ 8:28). Borut Božič je končal na 73. mestu (+ 13:04).

Zlato majico vodilnega ima še vedno oblečeno Španec Alejandro Valverde. Avstralec Cadel Evans zaostaja sedem sekund, Gesink pa 18 sekund.

Božič zbiral točke na letečih ciljih
Že na 29. kilometru se je oblikovala ubežna skupina, v kateri je bil tudi Božič, ki je bil na prvem gorskem cilju drugi ter nato zmagal še na letečem cilju, Božiču pa je pripadel tudi drugi leteči cilj. Božič se je z 20 osvojenimi točkami v etapi povzpel na tretje mesto skupne razvrstitve po točkah. Pred njim sta le še Belgijec Tom Boonen in Nemec Andre Greipel.

Vinokurov in Farrar odstopila
Kazahstanec Aleksander Vinokurov je odstopil, že na startu etape pa ni bilo zmagovalca 11. etape Vuelte Američana Tylerja Farrarja, Linusa Gerdemanna, Marca Marcata, Vitalija Butsa in Alberta Fernandeza.