Philip Deignan je v zadnjih metrih zlahka opravil s Kreuzigerjem. Foto: EPA
Alejandro Valverde
Alejandro Valverde mora zdržati še petek in soboto. Foto: Reuters

Valjavec je bil dolgo časa v ubežniški skupini na zahtevni etapi, v skupnem seštevku je napredoval za devet mest in je 30. (+ 48:50). Čeh Kreuziger v ciljni ravnini ni imel možnosti proti Ircu, tretji je bil zmagovalec Dirke po Sloveniji Jacob Fuglsang.

V zadnjem tednu izgubil preveč moči
Dobra novica pred svetovnim prvenstvom v Švici je, da se Valjavec, ki mu je na Vuelti ponagajalo zdravje, počuti bolje. Tokrat je ves čas etape držal ritem v skupini ubežnikov. Na predzadnji gorski etapi, na kateri so kolesarji premagali po en vzpon prve, druge in tretje kategorije ter krajši sklepni vzpon na obzidje v Avili, se je Valjavec podal v beg. Skupaj s skupino, ki je štela 16 kolesarjev, si je privozil veliko prednost, na koncu pa je popustil. V cilju ni skrival razočaranja, saj se mu je izmuznil cilj osvojiti etapo: "Poskusil sem vse, a nisem bil pravi. Očitno sem v zadnjem tednu izgubil preveč moči."

Uspeh kariere za Deignana
Deignan je osvojil prvo etapno zmago na treh velikih kolesarskih dirkah. Tik pred ciljem v središču mesta je zmogel še toliko moči, da je silovito pritisnil na pedala in še močneje pognal obrate. Irec je Kreuzigerja ugnal za tri sekunde in se veselil tudi vstopa med deseterico najboljših, saj skupno zaseda deveto mesto.

Borut Božič je etapo končal v ozadju (+11:15). V skupni razvrstitvi je Idrijčan 77. (+ 2:05:54). Alejandro Valverde je ohranil vodstvo v skupnem seštevku. V petek bo še ena gorska etapa, odločitev pa bo padla na sobotnem kronometru v Toledu (27,8 km).