Emir Preldžić (desno) je v Kaunasu dosegel 19 točk. Foto: EPA
Rimantas Kaukenas in Dušan Kecman
Rimantas Kaukenas (levo) je bil najbolj zaslužen za zmago Siene nad Partizanom. Foto: EPA

Košarkarji iz Kaunasa so prvič slavili v drugem delu in ohranili nekaj upanja za uvrstitev v četrtfinale. Pri Turkih sta manjkala poškodovana Roko Leni Ukić in Mirsad Türkcan. Najboljši strelec je bil Omer Onan s 23 točkami (met za tri: 4/6), štiri manj je dosegel Emir Preldžić.
Manj kot tri minute pred koncem rednega dela so gosti vodili z 58:64, nato pa sta Tomas Delininkaitis in Paulius Jankunas poskrbela za preobrat (67:66). S trojko je odgovoril Sean May, a je nato Mantas Kalnietis izsilil podaljšek. V podaljšku je Žalgiris prišel do zmage s trojko Tadasa Klimavičiusa za vodstvo z 81:78 in prostimi meti. Delininkaitis je sicer zgrešil zadnja dva, vendar je tudi poskus Maya za tri na drugi strani zletel mimo obroča.
Siena šele ob koncu strla odpor Partizana
Partizan je v Sieni dolgo vodil, denimo tudi z 52:44. Nato so se prebudili gostitelji. Najboljši strelec Siene Rimantas Kaukenas je 11 od 17 točk dosegel v zadnji četrtini. Pri zaostanku s 70:73 je Jan Vesely (15 od 17 točk je zbral že v prvem polčasu) en prosti met zgrešil, v zadnjih 12 sekundah pa je s štirimi zadetimi prostimi meti zmago italijanskih prvakov potrdil Nikos Zisis.

4. krog, skupina G:
MONTEPASCHI SIENA - PARTIZAN
77:74 (12:20, 26:17, 15:16, 24:21)
Kaukenas 17, Stonerook in Moss po 10; Vesely 17, Jerrells 16 ... Klobučar 2 v 5 minutah.

85:84 (15:11, 15:20, 19:18, 20:20) - po podaljšku
Pocius in Delininkaitis po 13, Plaisted 12; Onan 23, Preldžić 19 (za dve: 6/11, za tri: 2/7) v 32 minutah ... Vidmar ni igral.