Potem ko je Zadar v četrtek pred svojimi gledalci izgubil v finalu hrvaškega pokala, mu je nov udarec zadala Krka, ki je zanesljivo slavila z 88:74. Nobenih težav po pričakovanju ni imela niti Union Olimpija, ki je Lovčen v gosteh ugnala s 94:75. V soboto sta slavila tudi Pivovarna Laško in Geoplin Slovan (več tukaj).

V vročih Jazinah so si novomeški košarkarji na poti do četrte zaporedne zmage že do polčasa priigrali 11 točk prednosti. V uvodnih četrtinah je bil posebej razpoložen Bader, ki je dosegel 17 točk, od tega celo trojko. Tudi na koncu je bil Bader s 26 točkami najučinkovitejši strelec večera.

Union Olimpija je rane po pokalnem razočaranju vsaj delno zacelila z visoko zmago proti zadnji ekipi Lige Goodyear. Do polčasa se je Lovčen dobro držal in med drugim tudi izenačil na 36. Ljubljančane je reševal predvsem Pavič, ki je 15 od skupnih 17 točk dosegel do odmora. Mladi center je na koncu zbral tudi 13 skokov, kar pomeni, da je sam ujel skoraj polovico odbitih žog, ki so končali v rokah Olimpijinih igralcev. Ko so v nadaljevanju začeli zadevati še Štelmahers, Rahimič in Petrov, je bilo dvomov o zmagovalcu kmalu konec.

ZADAR - KRKA 74:88 (24:31, 15:19, 21:23, 14:15)
Vladović in Meeks po 21; Bader 26, Gnjidić 23, Gilbert 10.

LOVČEN - UNION OLIMPIJA 75:94 (23:25, 19:23, 20:24, 13:22)
Vujanić 20; Pavič in Štelmahers po 17, Petrov 16.