Union Olimpija je v sredo dosegla edino januarsko zmago. Foto: MMC RTV SLO
Matt Walsh
Matt Walsh je bil z 22 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO

Olimpija je tekmo začela zelo slabo, saj je dopustila gostom vodstvo z 9:0, 17:2 (Zagreb je na začetku zadel pet trojk!) in 21:4. Po prvi četrtini je Zagreb vodil s 26:11. Tudi druga se ni začela najbolje za Zdovčeve varovance, saj je prejela novo trojko. A hitro so igro Zagrebčanov začeli posnemati tudi gostitelji, čeprav tudi tri trojke Saša Ožbolta (skupaj jih je zadel pet) in dve Nemanje Aleksandrova v drugih 10 minutah niso bistveno znižale zaostanka. Ob odmoru je bilo tako 45:31 za Zagreb.

Pri 75:81 je bilo vseh upov konec
V drugem polčasu se je Ožboltu in Aleksandrovu pri uspešnem metanju izza črte pridružil še Matt Walsh in v 27. minuti s svojo tretjo trojko v kratkem času izenačil na 51:51. Gostje so nato spet vodili vse do 32. minute, ko je Walsh priboril Olimpiji prvo vodstvo (64:63).
Kljub še nekaj trojkam (dve je prispeval tudi povratnik po poškodbi Vlado Ilievski) se je Olimpija v predzadnji minuti znašla v novem bolj konkretnem zaostanku (75:81). Poraza ni mogel preprečiti niti Uroš Slokar z že 15. trojko Olimpije na tekmi (iz 30 poskusov) za 82:83, saj je Andrej Štimac ohranil mirno kri s črte prostih metov in dokončno zapečatil usodo zmajev. Zagrebčani so za tri metali 14/22.

Oslabljeni Helios brez možnosti

Helios je na gostovanju pri FMP-ju izgubil s 65:81. Močno oslabljeni Domžalčani so doživeli tretji zaporedni poraz, na katerega so bili brez prvega strelca Dejana Delića, Žige Zagorca in Domna Lorbka obsojeni že vnaprej. Le en dosežen koš v prvih petih minutah in sila slaba obramba, ki je FMP-ju dovolila kar 17 točk, sta Helios hitro pripeljala v izgubljen položaj. Čeprav so se ob zaključku prvega polčasa približali na pet točk zaostanka (40:35), je tretja četrtina, ki so jo izgubili s 7:20, slovenske predstavnike znova potisnila v prepad.