Ender Arslan je dokazal, da je velika okrepitev zeleno-belih. Foto: RTV SLO
Miloš Paravinja
Miloš Paravinja je bil ob zaključku tekme edini razpoložen v Slovanovem dresu, kar pa je bilo premalo za zmago. Foto: Vladimir Nikolič
Jure Močnik
Jure Močnik je v Zagrebu dosegel le 6 točk. Foto: Liga UPC Telemach

Ljubljanski derbi je bil prvi pokazatelj pripravljenosti obeh ekip v novi sezoni. Obe moštvi sta zelo spremenili postavi, ostalo je le malo igralcev, ki so igrali lani v finalu državnega prvenstva. Gostje so začeli odločno in po 10 minutah so vodili z 28:17, Kodeljevčani so se do odmora vrnili (36:36). Tekma je bila vseskozi izenačena, v odločilnih trenutkih pa je turški branilec ohranil mirno kri, košarkarji Slovana pa niso zadeli metov za tri točke. Skupaj so izza črte metali le 4:22.

V zadnji četrtini je že kazalo, da so varovanci Toma Mahoriča zlomili odpor gostiteljev z nizom 9:0 po dveh trojkah Saša Ožbolta in eni Manučarja Markoišvilija. Gostitelji so se vrnili v igro v 39. minuti po polaganju Emila Preldžiča (71:73). Aleksandar Jevdžič je v zadnji minuti zgrešil trojko za izenačenje na 74, usodo Slovana pa je s črte prostih metov zapečatil Arslan.

Domžalčani brez možnosti v Zagrebu
Tretji slovenski predstavnik Helios je izgubil v Zagrebu s 63:78. Gostitelji so si odločilno prednost priigrali že v prvih 20 minutah (47:33). Domžalčani so se v 32. minuti približali na 55:62. Glavna okrepitev Heliosa Saša Dončič je v 33 minutah dosegel le 7 točk, iz igre je metal 1:7, tudi organizatorja igre Jure Močnik in Aljaž Janža nista bila razpoložena. Pri Zagrebu sta blestela Dwayne Anthony Broyles in Krunoslav Simon (oba po 17 točk).

Branilec naslova FMP je po podaljšku premagal Crveno zvezdo s 95:94. Rdeče-belim ni pomagalo niti 43 točk Milana Gurovića. Partizan je gladko odpravil Hemofarm (80:49).

Union Olimpija bo v torek ob 20.30 gostila Budučnost (prenos na TV Slovenija 2), Geoplin Slovan pa bo gostoval v Domžalah pri Heliosu.