36-letni Juan Carlos Navarro že vso kariero igra za Barcelono, le v sezoni 2007/08 se je preizkusil v Ligi NBA pri Memphisu. Foto: EPA
Jaka Blažič
Jaka Blažič je v eni izmed akcij skušal ustaviti prodor Cedija Osmana. Foto: EPA

Več kot 30 minut je ruska ekipa igrala odlično. Ko je v 34. minuti s trojko Antona Pankrašova povedla s 56:44, je bil njen met za tri točke 8/13, v skokih pa je bilo razmerje 35:24. Minuto pozneje je bila prednost Unicsa že 58:44, takrat pa sta se predvsem pod taktirko Juana Carlosa Navarra (enajst točk v petih minutah) začela veličastna vrnitev Barcelone (delni izid 0:13) oziroma mrk Unicsa, ki je v zadnjih petih minutah dosegel le tri točke.

Justin Doellman (iz igre 9/16) je bil s 23 točkami najboljši strelec tekme. Navarro je dosegel 13 točk. Slab strelski večer Tyresa Ricea (iz igre 2/15) tako ni bil usoden.

Blažič osem točk, Omić štiri
V zadnji tekmi dneva je Baskonia s 85:84 ugnala Anadolu Efes. Izenačeno tekmo je s prostim metom štiri sekunde pred koncem odločil Tornike Šengelija. Anadolu je imel nato še zadnji napad, a je Bryce Cotton zgrešil trojko. Pri zmagovalcih je Jaka Blažič v 31 minutah dosegel osem točk in dodal še sedem skokov, medtem ko je pri poražencih Alen Omić v statistiko vpisal štiri točke v 12 minutah. Prvi strelec tekme je bil sicer Italijan Andrea Bargnani s 26 točkami.

Evroliga, 1. krog:
UNICS KAZAN - BARCELONA
63:69 (21:23, 15:11, 15:9, 12:26)
Langford 14, Williams 12, Ponkrašov 10; Doellman 23, Navarro in Tomić po 13.

FENERBAHČE - BROSE BAMBERG
67:66 (18:22, 18:11, 17:18, 14:15)
Bogdanović 18, Vesely, Udoh in Antić po 10; Miller 17, Zisis 11. Nikolića ni bilo v ekipi.

PANATHINAIKOS - ŽALGIRIS
84:76 (20:15, 17:15, 14:22, 33:24)
Pappas 19, Singleton in Calathes po 13; Motum 19, Jankunas 13.

BASKONIA - ANADOLU EFES
85:84 (25:27, 24:24, 19:22, 17:11)
Bargnani 26, Sengelija 16, Voigtmann 12, Blažič 8 (2/6) in sedem skokov v 31 minutah; Brown 16, Osman, Cotton 13, Omić 4 (1/2) v 12 minutah.