Will Clyburn je bil eden izmed največjih junakov zmage Darüšafake. Foto: EPA
Ognjen Kuzmić
Ognjen Kuzmić je 16 točkam dodal devet skokov. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić je izvrstno vodil igro CSKA-ja, ki je lansko sezono sedmič postal evropski prvak. Foto: EPA
Zmaga madridskega Reala za uvod Evrolige

Slovenski reprezentant, ki je na parketu prebil 19 minut, je odlično igral, ko so gostitelji naredili prednost v tretji četrtini. V 22. minuti je Ljubljančan zadel izza črte in izenačil na 47:47. V tem obdobju je zelo dobro igral tudi v obrambi, z njegovo tretjo trojko pa so Milančani povedli s 55:48. Zatem je še lepo podal v protinapadu Milanu Mačvanu za +11. Seriji Olimpie 15:1 je Maccabi odgovoril z delnim izidom 9:0, ko se je v vsega minuti in pol priključil na -2. Pravočasno so italijanski prvaki odgovorili in še pred koncem tretje četrtine znova povedli za sedem. V zadnji četrtini, ko je Jasmin Repeša Dragića dolgo držal na klopi in ga na parket poslal šele tik ob koncu srečanja, so dolgo domači košarkarji držali razliko desetih točk.

Tri minute pred koncem je Andrew Goudelock približal na -5, a je odgovoril Ricky Hickman s trojko. Toda Goudelock je bil 21 sekund pred iztekom 40. minuti znova natančen izza črte za 98:95. Nato sta Hickman in Krunoslav Simon slabo odigrala proti gostujočemu "pressingu". V osmih sekundah nista žoge uspela spraviti čez polovico in tako je imel Maccabi 11 sekund za napad. Nad Devinom Smithom, ki je zadel oba prosta meta, je Alessandro Gentile napravil osebno napako. Tri sekunde je še ostalo, ko se je Hickmanu na črti prostih metov zatresla roka, v drugo pa je zadel. Gostom je uspelo žogo spraviti do Sylvena Landesberga, ki je celo polagal za podaljšek, toda Jamel McLean je blokiral met.

Prvaki v Carigradu do visoke zmage
Silovito je sezono v prelomni sezoni Evrolige začel branilec naslova CSKA, ki je s 109:84 v gosteh nadigral Galatasaray. Carigrajčanom ni pomagala niti bučna podpora s tribun Abdi Ipekcija, ko je bila tekma zaradi navijačev celo prekinjena. Pri Moskovčanih sta znova blestela MVP lanske sezone Nando de Colo, ki je dosegel 22 točk, in Miloš Teodosić, ki je 20 dodal 11 podaj.

Darüšafaka v Beogradu naredila preobrat
Crvena zvezda je proti Darüšafaki v dvorani Aleksandra Nikolića vodila že s 44:30, a Turki so v drugem polčasu preobrnili izid. Beograjčani so še dobro minuto in pol pred koncem vodili za 5, ko je Luka Mitrović zadel prosti met za 68:63, a rdeče-beli nato do sedmih sekund pred koncem niso več zadeli. Dairis Bertans in Will Clyburn, ki je bil natančen dvakrat zapored, sta ob zgrešenih metih Marka Gudurića in Mitrovića, ki je eno žogo tudi izgubil, popeljala goste v vodstvo. Scottie Wilbekin in Brad Wannamaker sta Carigrajčanom s prostimi meti zagotovila prednost treh točk, Gudurić pa ob dobri gostujoči obrambi sploh ni prišel do meta za podaljšek.

1. krog:
GALATASARAY - CSKA MOSKVA
84:109 (18:27, 27:30, 26:24, 13:28)
Güler 16, Tyus 15; de Colo 22, Teodosić 20 in 11 podaj, Jackson 16, Fridzon 15.

EMPORIO ARMANI - MACCABI
99:97 (25:24, 19:20, 28:21, 27:32)
Hickman 22, Mačvan 18, Raduljica 15, Gentile 12, Dragić 11 (1/4 za dve, 3/4 za tri), 2 skoka in podaja v 19 minutah; Goudelock 27, Smith 18.

CRVENA ZVEZDA - DARÜŠAFAKA
70:73 (24:17, 20:13, 8:16, 18:27)
Kuzmić 16, Gudurić 13; Clyburn 19, Bertans 13, Wanamaker 11.

83:65 (24:17, 18:23, 20:13, 21:12)
Llull 22, Dončić 11 (0/1 za dve, 2/5 za tri, prosti meti 5/5), 5 skokov in 3 podaje v 17 minutah; Lojeski 14.