Sani Bečirovič
Sani Bečirovič je pred prvo tekmo Evrolige v Tivoliju ujel pravo formo. Foto: MMC RTV SLO
Tretja zaporedna zmaga zeleno-belih

Zmaji so sijajno začeli, razigran je bil Sani Bečirovič, ki je že po šestih minutah dosegel 10 točk, po njegovi drugi trojki je bilo 16:6. Razpoložen je bil tudi Sašo Ožbolt in po prvi četrtini so gostitelji vodili s 30:14. Ob polčasu je bilo 46:29, potem pa je Vladimir Golubović drugi polčas začel z dvema košema za 50:29.

Crvena zvezda je zaostala v prav vseh elementih košarkarske igre, tako da niti za trenutek ni prišla do možnosti za preobrat. Union Olimpija je bila znova zelo natančna v napadu. Zadela je enajst trojk in imela 76-odstotni met za dve točki (28:37). Poleg Bečiroviča (21 točk in 7 podaj) in Ožbolta (20 točk) je blestel tudi Golubović (13 točk in 5 skokov). V četrtek v 2. krogu Evrolige v Ljubljano prihaja Maroussi.

Potop Heliosa v Draženovem domu
Domžalčani so po dobrem začetku in dveh zaporednih zmagah padli na realna tla v Zagrebu. Cibona je bila le nekaj dni po katastrofalnem porazu v Evroligi, ko je proti Sieni klonila s 40:85, zelo motivirana. Gostitelji so hitro povedli s 7:0 in po desetih minutah je bilo 20:13. Še slabše je šlo gostom v drugem delu, ko so dosegli le deset točk in prednost se je ob polčasu povečala na 22 točk. Razpoložena Marin Rozić (18 točk) in Bojan Bogdanović (14) sta polnila domžalski koš. Cibona je dobro metala tudi z razdalje (16:29).