Ob odsotnosti Marka Miliča je kapetanski trak prevzel Sašo Ožbolt, ki je bil s 14 točkami najučinkovitejši pri Olimpiji. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Vladi Ilievski in Slavko Vraneš
Vlado Ilievski je takole prodiral ob Slavku Vranešu. Ob koncu tekme si je natrgal stegensko mišico. Kako huda je poškodba, bo znano v ponedeljek. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Nov boleč poraz zmajev

Ljubljančani so ob koncu druge četrtine vodili za 18 točk (39:21), a se je nato ponovila že videna zgodba. Beograjčani so vztrajno lovili tekmece in jih dobro minuto pred koncem tudi ujeli. Novica Veličković je z zadetima prostima metoma poskrbel za 61:62, kar je bilo sploh prvo vodstvo črno-belih na tekmi.

Robinson in Rudež zgrešila trojki
Po minuti odmora, ki jo je zahteval Aleksandar Džikić, je sledil napad Olimpije, a je Frank Robinson zgrešil trojko. V naslednji akciji je bil Veličković znova uspešen (64:61). Na drugi strani je Damjan Rudež - 9 sekund pred sireno - poskušal z metom izza črte, vendar je njegov poskus zletel iz obroča, tako da je bil 7. zaporedni poraz neizbežen ... Ljubljančani so v 2. delu povsem popustili. Dosegli so le 21 točk, v zadnji četrtini samo 3 (!) koše iz igre.

Wallace ni več član zmajev
Tokrat Olimpiji ni mogel pomagati branilec Jonathan Wallace, s katerim se je vodstvo sporazumno razšlo, tako da je že odpotoval v ZDA. S tem se je izpraznilo mesto drugega organizatorja igre. 35-letni veteran Ivica Jurkovič je v 15 minutah dosegel 3 točke.

Preostala slovenska predstavnika sta gladko izgubila. Krka v Zagrebu (94:70), Helios pa v Beogradu proti Crveni zvezdi (69:58).

Hud pretep v Splitu
Na tekmi med Splitom in Cibono je prišlo do hudega pretepa. Najhuje jo je skupil Splitčan Siniša Štemberger, ki ga je divjaško pretepel Američan Rawle Marshall. Štembergerju so rano nad očesom zakrpali s 4 šivi.