Jaka Blažič je bil s 15 točkami najučinkovitejši strelec Crvene zvezde. Foto: EPA
Charles Jenkins
Charles Jenkins je bil z 10 točkami skupaj s Tadijo Dragičevićem tretji strelec svoje ekipe. Foto: ABA Photo
Košarkarji Barcelone
Košarkarji Emporio Armanija iz Milana so se na tekmi 13. kroga Top 16 Evrolige znesli nad precej oslabljeno Barcelono, ki je v prestolnici mode izgubila za kar 28 točk. To je bil prvi poraz Kataloncev, ki imajo zdaj po 13 krogih 12 zmag in poraz. Foto: EPA

Slovenski reprezentant je pred 22.736-glavo množico za dve metal 5/7, nekoliko slabše mu je šlo pri metu za tri točke (1/6), a je bil kljub vsemu prvi strelec svoje ekipe. Za nameček je fantastično igral še v obrambi. Točko manj je vknjižil Raško Katić, po 10 sta jih pristavila še Charles Jenkins in Tadija Dragičević.

Navijači niso podrli rekorda
Pred sredino tekmo se je govorilo, da bodo navijači Crvene zvezde porušili lasten rekord po obiskanosti košarkarske tekme. Pred tednom dni so postavili rekord, ko je na tekmo prišlo 24.232 navijačev, tokrat se jih je v Areno zdrenjalo 22.736, kar je druga najbolj obiskana tekma v Areni. S tem so na tretje mesto izrinili dosežek navijačev Partizana s tekme proti Panathinaikosu (22.567).

Pri gostih se je najbolj izkazal Andrew Goudelock, ki je bil z 18 točkami prvi strelec tekme. Tekmo si je med drugimi v živo ogledal tudi domači teniški superzvezdnik Novak Đoković.

Granitna obramba v zadnji četrtini
Beograjčani so za razliko od četrtfinalnega obračuna z Budivelnikom tokrat v obrambi igrali precej bolje. S čvrsto in neizprosno obrambo so goste silili v neizdelane mete, v napadu pa so se zanašali na zelo razpoložene Blažiča, Katića, Jenkinsa in Dragičevića. Gostitelji so blesteli predvsem pod košem, kjer so imeli ob koncu tekme 12 skokov več od nasprotnika (43:31). Odločilno razliko so ustvarili ob koncu tretje in v zadnji četrtini, v kateri so Ruse omejili na vsega štiri točke, potem ko skoraj osem minut žoge niso spravili skozi obroč. Najvišjo prednost so Beograjčani vknjižili v 38. minuti, ko je na semaforju pisalo 61:48.

V drugem polfinalnem obračunu je nastopil še en slovenski košarkar, nekdanji reprezentant Primož Brezec, ki je z Nižnim Novgorodom klonil pred Valencio (84:75). Za rusko ekipo je Brezec prispeval štiri točke (2/3).

Evropski pokal, polfinale, prvi tekmi:
VALENCIA - NIŽNI NOVGOROD
84:75 (20:23, 21:9, 22:17, 21:26)
Dubljević 24, Ribas 17; Thompson 25 ... Brezec 4 (2/3) v 10 minutah.

CRVENA ZVEZDA - UNICS KAZAN
63:52 (15:18, 20:15, 15:15, 13:4)
Blažič 15 (5/7 za dve, 1/6 za tri) v 27 minutah, Katić 14; Goudelock 18.

Povratni tekmi bosta 8. in 9. aprila.

Evroliga, Top 16, 13. krog, skupina E:
EMPORIO ARMANI MILANO - BARCELONA
91:63 (21:20, 22:14, 26:6, 22:23)
Gentile 24. Samuels 16, Jerrells 14; Abrines 12 ... Lorbek 6 (1/3 za dve, 1/5 za tri) v 19 minutah.