Sani Bečirović je bil izjemen na tekmi proti Milanu. Uspešno je igral tudi proti Cremoni, ko je zbral 12 točk. Foto: MMC RTV SLO/Marko Kovič
Jure Zdovc se letos lahko pohvali s skalpom CSKA-ja. Tokrat pa je bila vrsta Jonasa Kazlauskasa enostavno premočna. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Saša Vujačić
Po nekaj nekoliko slabših predstavah je bil Saša Vujačić tokrat znova zelo razigran. Foto: EPA
Matjaž Smodiš
Matjaž Smodiš je s Cedevito premagal dve slovenski moštvi. Najprej v Zagrebu Olimpijo, nato pa še v Laškem Zlatorog. Foto: Liga ABA

Moštvo iz Trevisa je v 16. krogu presenetljivo slavilo na gostovanju v Milanu. Evroligaš Emporio Armani je klonil z 80:81. 30-letni branilec je zadel met za zmago, poleg tega pa je bil tudi najboljši posameznik na tekmi. Dosegel je 23 točk, v statistiko pa je vpisal še tri podaje in dva skoka. Konec tedna je Benetton premagal še Cremono (68:62). Sani je zbral 12 točk, pri gostih jih je Marko Milić prispeval 10, Marko Tušek pa 6.
Emporio Armani je moral premoč priznati še enemu klub, kjer igra Slovenec. Boljša je bila Angelico Biella Gorana Juraka (84:76). Nekdanji krilni center slovenske reprezentance je k zmagi prispeval 10 točk.
Rdeča armada se je oddolžila Spartaku
CSKA, ki je morda celo prvi favorit za osvojitev Evrolige, je letos že moral premoč priznati Spartaku, ki se je tudi tokrat odlično upiral. Peterburžani so v Moskvi držali stik s favorizirano 'rdečo armado' vse do zadnje četrtine, ko je na sceno stopil izjemni Andrej Kirilenko. Najprej je izsilil peto osebno napako Zupana, pred tem jo je dobil še najboljši igralec Spartaka Vladimir Dragićević, nato pa priigral gostiteljem prednost, ki so jo uspeli do konca povišati na 12 (91:79). Odlični "AK-47" je zbral 23 točk, 10 skokov in statistični indeks 38. Zupan je dobro igral in v 17 minutah dal osem točk, ujel pa je še štiri odbite žoge.
Spartak je sicer med tednom klonil v VTB ligi na gostovanju na Češkem. Lokomotiva, ki jo vodi selektor Božidar Maljković, zanjo igra pa Primož Brezec, je slavila tako v državnem prvenstvu kot tudi v regionalni VTB ligi.
Fenerbahče je doživel nov poraz. Tokrat je bil v Bursi boljši domači Tofas (89:87). Gašper Vidmar znova ni dobil veliko priložnosti. Tokrat je igral 9 minut. Uspešnejša sta bila preostala dva Slovenca, ki igrata v Carigradu. Tako Efes kot Galatasaray sta zmagala. Saša Vujačić se je izkazal z 18 točkami in po dvema skokoma ter podajama, Jaka Lakovič pa je prispeval 13 točk ter tri podaje.

ITALIJA
Sani Bečirović
(Benetton Treviso)
25 minut, 12 točk (0/1 za dve, 3/6 za tri), 2 skoka, 3 podaje
(17. krog DP-ja: Benetton Treviso - Vanoli Braga Cremona 68:62)
22 minut, 23 točk (6/9 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka, 3 podaje
(16. krog DP-ja: Emproio Armani Milano – Benetton Treviso 80:81)
Goran Jurak (Angelico Biella)
17 minut, 10 točk (2/3 za dve, 2/2), 2 skoka, 4 podaje
(17. krog DP-ja: Angelico Biella – Emporio Armani Milano 84:76)
29 minut, 5 točk (2/3 za dve). 8 skokov, 1 podaja
(16. krog DP-ja: Otto Caserta – Angelico Biella 90:76)
Marko Milić (Vanoli Braga Cremona)
27 minut, 10 točk (5/8 za dve), 6 skokov
Uroš Slokar (Acea Roma)
17 minut, 9 točk (4/5 za dve), 6 skokov, 1 podaja
(16. krog DP-ja: Acea Roma – Scavolini Pesaro 73:77 – po podaljšku)
Marko Tušek (Vanoli Braga Cremona)
20 minut, 6 točk (1/3 za dve, 1/3 za tri), 1 skok

LIGA ABA
Sašo Ožbolt
(Zagreb)
17 minut, 7 točk (2/2 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 2 podaji
(16. krog Lige ABA: Budućnost – Zagreb 81:70 – po podaljšku)
10 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 skok
(15. krog Lige ABA: Zagreb – Hemofarm 77:67)
Hasan Rizvić (Budućnost)
6 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 podaja
18 minut, 2 točki (1/4 za dve), 4 skoki, 1 podaja
(15. krog Lige ABA: Crvena zvezda – Budućnost 63:57)
Matjaž Smodiš (Cedevita)
14 minut, 12 točk (2/3 za dve, 2/2 za tri), 4 skoki, 1 podaja
(16. krog Lige ABA: Zlatorog – Cedevita 64:83)
14 minut, 7 točk (0/2 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 1 podaja
(15. krog Lige ABA: Cedevita – Union Olimpija 93:75)

RUSIJA
Primož Brezec
(Lokomotiva Kuban Krasnodar)
11 minut, 3 točke (1/2 za dve), 3 skoki
(DP: Lokomotiva Kuban Krasnodar – Spartak Primorje Vladivostok 79:72)
14 minut, 5 točk (1/4 za dve), 2 skoka
(VTB liga: Asseco Prokom – Lokomotiva Kuban Krasnodar 72:81)
Miha Zupan (Spartak Sankt Peterburg)
17 minut, 8 točk (2/3 za dve, 0/2 za tri), 4 skoki
(DP: CSKA Moskva - Spartak Sankt Peterburg 91:79)
4 minute (0/1 za dve, 0/1 za tri)
(VTB liga: Nymburk – Spartak Sankt Peterburg 74:73)

ŠPANIJA
Mirza Begić (Real Madrid)
12 minut, 8 točk (4/7 za dve), 6 skokov
(16. krog DP-ja: Lucentum - Real Madrid 86:92)
Erazem Lorbek (Barcelona)
26 minut, 5 točk (1/4 za dve, 1/4 za tri), 4 skoki, 2 podaji
(16. krog DP-ja: Lagun Aro - Barcelona 56:71)
Samo Udrih (Valladolid)
17 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/1 za tri), 1 skok, 1 podaja
(16. krog DP-ja: Valladolid – Bilbao 73:81)

TURČIJA
Jaka Lakovič
(Galatasaray)
27 minut,13 točk (2/4 za dve, 1/5 za tri), 3 podaje
(15. krog DP-ja: Galatasaray – Aliaga 90:72)
Gašper Vidmar (Fenerbahče)
9 minut, 3 točke (1/1 za dve), 1 skok
(15. krog DP-ja: Tofaš - Fenerbahče 89:87)
Saša Vujačić (Anadolu Efes)
21 minut, 18 točk (4/6 za dve, 3/7 za tri), 2, skoka, 2 podaji
(15. krog DP-ja: Anadolu Efes – Mersin 104:72)

ZDA/LIGA NBA
Goran Dragić
(Houston Rockets)
8 minut, 3 točke (0/2 za dve). 1 skok, 1 podaja
(Houston – Portland 107:105)
16 minut (0/2 za dve, 1/4 za tri), 1 skoka, 1 podaja
(Houston – Sacramento 103:89)
31 minut, 7 točk (3/4 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 3 podaje
(San Antonio – Houston 101:95)