Vladimer Boisa je bil spet borben in predvsem učinkovit, saj v petih tekmah finala nihče razen njega ni presegel tridesetice. Foto: RTV SLO
Union Olimpija je dala vse od sebe. Foto: RTV SLO
Finale je zaznamoval boj za vsako žogo. Foto: RTV SLO
Tivolski koši bodo zdaj samevali, zadnji pa se jih je lotil tale akrobat Foto: RTV SLO
Geoplin Slovan je poskrbel, da je bila letošnja končnica vrhunska in napeta do konca. Foto: RTV SLO

Vrhunski dvoboj na ravni Evrolige je pred 3.000 gledalci zaznamoval Vladimer Boisa, ki je dosegel 32 točk, blestel pa je predvsem v prvi in zadnji četrtini.

Povejte svoje mnenje o tekmi na forumu!

Geoplin Slovan je bilzelo dostojen tekmec in je v tretji četrtini ogrozil branilcev naslova, saj se je po zaostanku 17 točk ob odlični igri Mihe Zupana približal na 63:62.

V prvem polčasu Slovan nemočen
Union Olimpija je že na začetku pokazala povsem drug obraz kot v torek na Kodeljevem in ob raznovrstni igri ter 12 točkah Vladimerja Boise prvo četrtino dobila z 28:16, kar ob metu iz igre 11-16 ni bilo presenetljivo. Prednost je v drugi četrtini narasla na 46:29, Slovan pa se je do polčasa le približal na znosnih 13 točk zaostanka.

Zupanovih 13 točk v tretji četrtini
V nadaljevanju se je razigral Miha Zupan, ki je bil najzaslužnejši, da so rdeči tretjo četrtino dobili z 29:17 in bili spet v igri za naslov.

Če ne bi ravnotežja držal Marino Baždarić (dve trojki zapored) in če nervoznemu Slovanu sodniki ne bi dosodili dveh zaporednih tehničnih napak, bi prav zlahka tudi povedli.

Slovanu pošla sapa
Vseeno je izid obetal infarktno končnico, vendar od tega ni bilo veliko, saj Slovan v prvih treh minutah in pol zadnje četrtine ni dosegel točke, Olimpija pa je ušla na 73:62. Dobre štiri minute pred koncem je bilo že 83:66.

Kapetan Boisa se je odločil dokončati tisto, kar je začel v prvi četrtini. Na morda zadnji tekmi v zeleno-belem dresu je v zadnjih desetih minutah dosegel 14 točk in svojo barko varno pripeljal v pristan.

Boisa: V Ljubljani mi je bilo lepo
Po veličastni zmagi je kapetan dejal: "Ta sezona je bila zame izjemna. Osvojili smo dvojno krono. V Ljubljani mi je bilo v zadnjih sedmih letih res lepo."

Košarkar Geoplina Slovana Stipe Modrič pa je povedal: "Rad bi čestital Union Olimpiji, ki je danes pokazala pravo moč. Do konca tretje četrtine smo imeli možnosti, nato nam je zmanjkalo moči."

Dolga sezona je tako le končana, dvojna krona pa klubskemu vodstvu dovoljuje, da jo označi za uspešno. Zadovoljen je lahko tudi Geoplin Slovan, saj je prvič igral v finalu državnega prvenstva.